Bu Takımın Sağ Beki Benim

Beşiktaş'ta Serdar Kurtuluş ve Atiba Hutchinson, Futbol Takımımız'ın Almanya kampındaki sabah antrenmanının ardından basın mensuplarının karşısına geçerek hazırlık dönemini, yeni sezonu değerlendirdiler ve basın mensuplarının soruları yanıtladılar.

FUTBOL 03.07.2014 - 15:33 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
  Futbolcuların açıklamaları şu şekilde;
 
 Serdar Kurtuluş
“Yeni sezon herkese hayırlı olsun. Almanya kampımız, yoğun tempoda devam ediyor. Bu dönemde çok çalışmamız gerek. Çok önemli Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları oynayacağız. İnşallah sakatlık olmadan bu hazırlık dönemlerini tamamlarız ve Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarından istediğimiz sonuçları alırız. Bunun için çalışıyoruz.”

KENDİME GÜVENİYORUM
 
“Bizden beklentinin yüksek olduğunu biliyoruz. Büyük bir kulübü temsil ediyoruz. Ben sahada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Geçen sezon çok kötü maçlar oynadığımı düşünmüyorum. Bazı maçlarda orta derece performanslarım oldu. Ama rezil diyebilecek performanslar sergilemedim. Bu sezon daha iyi olmak için çalışıyorum. Kendime güveniyorum.”

O MAÇTAN SONRA ÜZERİME ÇOK GELİNDİ

 
“Geçen sezona çok iyi başladım. Galatasaray maçından sonra moral bozukluğu yaşadım. Galatasaray maçından sonra bazı insanlar çok üzerime geldi. O maçtan sonra performansımın düştüğümü söylediler ama ben Galatasaray maçından sonra da çok iyi maçlar oynadım. Ben buraya oynamak için geldim. Bu takımın sağ beki benim, ben kendimi böyle görüyorum. Hocamız görev verdikçe ben kendimi hazır tutmaya çalışıyorum.”
 
İNŞALLAH VODAFONE ARENA EN KISA SÜREDE BİTER

“Geçen sene başarılı olduğumuz dönemde çok iyi bir arkadaşlık uyumumuz vardı. Bunu bu sezon daha da yukarıya çekmemiz lazım. Şu anda yoğun bir programdan geçiyoruz ve zaman buldukça takım olarak boş vakitlerimizde birlikte zaman geçirmeye çalışıyoruz.”
 
“Taraftarımız, biz nerede oynarsak oynayalım bizi desteklemeye çalışıyorlar. Ama tabii ki bir İnönü Stadyumu atmosferi olmuyor. İnşallah Vodafone Arena en kısa sürede biter ve biz evimizde oynamaya başlarız.”

 
Atiba Hutchinson
“İyi bir tatil dönemi geçirdim. Bizim için tatil dönemleri çok önemlidir. İyi bir şekilde dinlenmemiz gerekiyor. Şu anda Almanya kampı da çok iyi gidiyor. Çalışmalara ben biraz geç katıldım ve arkadaşlarımın temposunu yakalamaya çalışıyorum. Hepimiz birbirimizi çok özlemişiz. Yeni sezona en iyi şekilde girebilmek için çalışıyoruz.”


ASIL MEVKİM ORTA SAHA
 
“Bir sezonda bu kadar çok farklı pozisyonda oynadığım başka sezon olmadı. Asıl mevkim orta sahanın ortası ve kendimi orada daha çok iyi hissediyorum. Ama takımım için nerede oynamam gerekirse orada oynarım. Hocamıza kalmış bir durum bu ve ben sahada elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.”
 
“Sezona iyi başlamak, hem çalışma hem de arkadaşlık anlamında çok ama çok önemli. Hem formda olmamız lazım hem de saha içi ve dışında arkadaşlarımızla uyum içinde olmamız lazım. Kampta, ailenizden, sevdiklerinizden uzaktasınız. Burada en yakınlarınız futbolcu arkadaşlarınız, böyle kamplarda arkadaşlıklar üst düzeye çıkıyor ve uyum yakalanıyor.”

HER MAÇ ZOR VE ÇEKİŞMELİ
 
“Türkiye ve İstanbul’u çok seviyorum. Huzur veren bir ortam var ve kız arkadaşım da burada olmaktan mutlu. Bu benim için çok önemli, kafamı rahatlatıyor. Türkiye’deki futbol ortamı da çok iyi durumda gözüküyor. Buraya ilk geldiğimde ne göreceğimi tam olarak bilmiyordum. Ama burada her maç zor ve çekişmeli geçiyor.”
 
“Hepimiz yeni stadımızın bitmesini bekliyor ve istiyoruz. Geçen sezon Olimpiyat Stadı’nda çok iyi ve kötü oynadığımız maçlar oldu. Taraftarımız bizi her koşulda destekledi ve ellerinden geleni yaptılar. Bu sezon da orada oynadığımız maçlarda en iyi sonuçları almak ve Vodafone Arena’ya iyi bir performansla geçmek istiyoruz.”

Gelişmelerden Haberdar Olun

@