ASPOR yorumcusu Sabah gazetesi yazarı Fatih Doğan, Beşiktaş - Trabzonspor maçını KartalBakisi.Com'a değerlendirdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar
 1-) Trabzon maçına Gomezle mi, Cenk Tosunla mı başlamalıyız?

- ''Cenk Tosun, Almanya ve Avusturya kamplarında çok iyiydi. Şenol hoca'nın hocalığın yanında adaletli bir insan olduğunu zaten herkes biliyor. Hazırlık kamplarında Kerim,Olcay,Oğuzhan ile beraber Cenk Tosun en göze batan isimlerdi. Ben Şenol Güneş'in adaletli olacağını düşünüyorum. Trabzonspor maçında Cenk ile başlayacağını düşünüyorum. Gomez hamlesi maçın ilerleyen dakikakalarında gelebilir ama önceliği Cenk Tosun olacak.''


2-) Olimpiyat Stadı zemini hakkında ne düşünüyorsunuz? Maçın kaderine etki eder mi?

- ''Olimpiyat stadı zemini artık çok çok iyi durumda. Devletin bu bölümle ilgilenen yerleri bu stada çok önem verdi ve bu sene gerçekten güzel bir zemin oluşturdular. Mevsimi'de göz önünde bulunduracak olursak, zeminin ve hava şartlarının maça etki edeceğini düşünmüyorum. 

3-) Trabzonspor maçına taraftarın ilgisini nasıl buldunuz?

- ''Taraftar kesinlikle bu maça gelmesi lazım. Sezon başlarındaki sinerji hiçbir zaman yakalanmaz. Bu yüzden sezonun başları çok önemlidir. Trabzonspor yerine herhangi bir anadolu takımı bile olsa, sezonun ilk haftaları stadın dolması çok önemli. Ben Trabzonspor maçına kombineler dahil 30 bin taraftar bekliyorum. Bu rakam gerçekten çok az. Quaresma dediler, aldı. Bence doğru karardı. Gomez dediler, aldı. Takımda formda, taraftarın artık maçlara gelmesi lazım. Bence 50 bin taraftar barajının aşılması gerekliydi.

4-)Transfer hakkında ne düşünüyorsunuz? Takıma yeni oyuncular katılır mı?

- ''Stoper konusunda Ersan çok çalıştı. Kampta çok iyiydi ama yine de bir stoper ile görüştüler. Bu isim Dniprolu Douglas'tı. Oyuncuyla ve kulüple anlaşılmasına rağmen, Dnipro menajer değişikliğine gidince bu transfer yattı. 

    Orta sahada Lucas Leiva dışında bir isimle daha görüşme halindeler. Özellikle Londraya sürekli gidip gelmeler oluyor. Ben bu konuda yönetimden Leiva olmazsa da bir atak bekliyorum. Bence bu takıma en az 2 transfer daha yapılmalı.

5-) Takımdan gitmesini beklediğiniz isimler var mı?

- ''Takımdan bu sene sonuna doğru 3 kişi ayrılacak. Bir savunma, bir orta saha ve bir forvet oyuncumuzla yollar ayrılacak. Özellikle Cenk Gönen ismi çok konuşuldu. Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda bir kaleciyle anlaşılmıştı. Fakat anlaşılan kalecinin 6 haftalık sakatlığı nedeniyle bu transfer suya düştü. O yüzden Cenk Gönen takımda kaldı. Kaleci transferi gerçekleşseydi Cenk Gönen ayrılacaktı. Kaleci transferi yapılırsa Cenk Gönen ayrılacak.

6-) Şenol Güneş hakkındaki görüşleriniz neler?

- ''Şenol hoca gerçekten insan olarak çok kaliteli bir kişilik. Her şeyden önce çok adaletli ve disiplinli bir yapısı var. Formayı hakedene vermeyi seviyor. Onun için yıldız oyuncu kavramı yok. Formayı kim hakederse ona veriyor. 
  Hücum oynatmayı felsefe edinmiş bir hocadan bahsediyoruz. Mesela Slaven Bilic bu takıma geldiğinde hazırlık kamplarında sürekli takıma defans çalıştırırdı. İlk önce savunma güvenliğini benimsetirdi. Şenol Güneş bu konuda tam tersi bir tutum uyguluyor. Kamplarda ve antrenmanlarda izlediğimiz kadarıyla Şenol Güneş takıma sürekli hücum konusunda direktifler veriyor. 
  Bu sene geçen seneye nazaran çok gol atarız ama yine geçen seneye nazaran daha çok gol yeriz. Umarım bu sezonun sonu hepimiz için güzel biter.


7-) Trabzonspor maçı hakkındaki görüşleriniz neler?

- ''Savunmamız henüz çok yeni. Bu konuda sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum. Mersin maçında bile bu defans hattı malesef 2 gol yedi. Sonuçta defans hattı bu sene yenilendi ve alışma sürecindeler. Umuyorum bu süreci çabuk atlatırlar. Trabzonspor'da bu olayın farkında ve stoperlerimiz üstünden gol bulmaya çalışacaktır. 

  Mehmet Ekicinin olmaması bizim için çok büyük avantaj. Takımının beyni diye nitelendirsek yanlış olmaz diye düşünüyorum. Trabzonspor'da yeni bir ekip oluşturdu fakat onlarda alışma sürecindeler. Henüz takım olgusu oturmuş değil. Mutlak favori biziz.


KARTALBAKİSİ.COM/ÖZEL HABER