Şenol Güneş esti gürledi: Mersin maçındaki övgülere kandınız. Ayaklarınız yere basmadı. 'Gazete okumayın' dedim dinlemediniz. Şimdi okuyun, gerçekleri görün

Trabzonspor yenilgisi Beşiktaş'ta moralleri bozdu. Teknik direktör Şenol Güneş dünkü idmandan önce oyuncularını haşladı. Güneş, "Mersin'de alınan farklı galibiyet nedeniyle ayaklarınız yere basmıyordu. Öyle ahım şahım bir futbol ortada yoktu. Size, 'Gazete okumayın, kendinizi dev aynasında görmeyin' demiştim, dinlemediniz. Şimdi gidin gazeteleri okuyun, gerçeklerle yüzleşin" diye çıkıştı. 

Telafisi var 
Bu yenilginin, 'Bir kazaydı' diye geçiştirilmemesi gerektiğini belirten Şenol Güneş, "Maçı tekrar tekrar izleyin, hatalarınızı görün. Herkes kendini hesaba çeksin. İlk haftadan şampiyon ilan edildik, rüyadan çabuk uyandık. Bunun telafisi var ama bunun için çok çalışmamız gerek" dedi. 

Ben de hatalıyım 
Futbolcularını eleştiren, "Bu soğuk duş bizi kendimize getirecek" diyen Şenol Güneş, başkan Fikret Orman ile görüşmesinde ise özeleştiri yaptı. Güneş'in, "Hata bende. Mersin maçının skoruna aldanıp 'Kazanan kadro bozulmaz' prensibini uyguladım. Oysa aksaklıklar bal gibi belliydi" ifadesini kullandığı öğrenildi. Güneş'in Quaresma'yı ilk 11'e koymasının hata olduğunu ima ettiği belirtiliyor.

(Fotomaç)