Siyah-beyazlılar yıllık 1.5 milyon euro isteyen Veli, Atiba ve Mustafa’ya 1.3 milyon euro önerdi. Ersan’a 1.1 milyon euro, Cenk Gönen’e ise 1 milyon euro teklif edildi.

Kısa süre içinde iç transferde 5 futbolcusuyla sözleşme yenilemek için masaya oturacak olan Beşiktaş Yönetimi daha önce sunduğu teklifleri revize ederek beklemeye geçti.
Sözleşmeleri sezon sonunda bitecek olan Veli Kavlak, Atiba Hutchinson, Ersan Gülüm, Mustafa Pektemek ve Cenk Gönen ile nikah tazelemek isteyen siyah-beyazlı yönetim, bu oyunculara geçtiğimiz günlerde sunulan tekliflere zam yaptı. Futbolculardan kısa süre içinde kararlarını vermeleri istendi.
Aradaki ufak farklar yüzünden bu oyuncuları kaybetmek istemeyen Beşiktaş’ta, Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi iç transfer görüşmelerini bizzat yürütme kararı aldı. Çebi’nin bir hafta içinde 5 oyuncuya da yeni sözleşme imzalatmak için yoğun çaba harcadığı ortaya çıktı.

Ersan’da büyük fark var
Veli, Atiba, Ersan, Mustafa ve Cenk’le tek tek görüşen Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulunun daha önce yapılan teklifleri revize ederek bu futbolculara verilen değeri gösterdiğini dile getirdi.
Beşiktaş’ın yaptığı yeni tekliflere göre, beş futbolcunun istediği rakamlar ile yönetimin önerdiği ücretler arasında yıllık 200 bin ile 400 bin euro arasında farklar bulunduğu ifade edildi. Sadece Ersan Gülüm’ün istediği ücretin, yönetimin teklif ettiği rakamın çok üzerinde olduğu kaydedildi. Önceki sözleşmesinde mecbur olmadığı halde, “FEDA” diyerek indirim yapan Ersan bu nedenle yıllık 1.5 milyon euro talep etti. Siyah-beyazlı yönetim ise yıllık 1 milyon euro ödenen başarılı futbolcuya 1 milyon 100 bin euro önerdi.

Israrcı olunmayacak
Beşiktaş yıllık 1.5 milyon euro isteyen Veli, Atiba ve Mustafa’ya son olarak 1.3 milyon euro teklif etti. 1.2 milyon euro talep eden Cenk Gönen’e teklif edilen rakamın ise 1 milyon euro olduğu öğrenildi.
Siyah-beyazlı yönetim revize edilen tekliflere bundan sonra zam yapmama kararı aldı. Başkan Orman’ın küçük farklar yüzünden Beşiktaş’ı terk etmek isteyen oyuncular için ısrarcı olunmasını istemediği belirlendi.

Gözden kaçırmayın

Batshauyi, Gomez'in istatistiğine ortak oldu Batshauyi, Gomez'in istatistiğine ortak oldu

 Yıllık 600 bin euro kazanıyor

Veli Kavlak sadece Beşiktaş’ın değil, üç büyüklerde forma giyen oyuncular arasında en az kazanan isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Yalnızca garanti ücret alan başarılı futbolcunun maç başı parası da bulunmuyor.
Teknik Direktör Slaven Bilic’in vazgeçilmezleri arasında yer alan 26 yaşındaki Veli geride kalan 3.5 yılda siyah-beyazlı formayı tam 131 resmi maçta giyerken, 8 gol attı. Yıldız oyuncu, Avusturya Milli Takımı’nda ise 21 maçta görev yaptı ve 1 kez golle buluştu.