Çok değil, 3 gün önceydi. UEFA Avrupa Ligi'ne 'acı' bir şekilde veda eden, en büyük hedeflerinden birini kaybeden Beşiktaş, kelimenin tam anlamıyla şoktaydı. Üstüne üstlük, belki de ligin gidişatını belirleyecek Galatasaray derbisi kapıya dayanmıştı. İşte bu noktada Kartal'ın nasıl reaksiyon vereceği, ayağa kalkıp kalkamayacağı kritik önem taşıyordu. Kartal, ayağa kalkmakla yetinmedi, adeta şahlandı. Cim Bom'u 1-0 geriden gelerek dize getirmeyi başaran Siyah-Beyazlılar'ın tabeladaki üstünlüğü tek; iki takımın sergilediği futbollar çok farklıydı. 
Maç sonrası istatistikler, bu farkı net bir şekilde ortaya koyacak, Galatasaray'ın büyük bir farktan kurtulduğunu işaret edecek türdendi. 
KALEYİ BİLE GÖSTERMEDİ

Maç sonrası topla oynama oranlarındaki üstünlük %51-49 gibi bir rakamı ortaya koysa da, hücum üretkenliğini gösteren rakamlar bambaşkaydı. Zira gol pozisyonlarında 9-1, kornerlerde 9-1, şutlarda 20-7, isabetli şutlarda 10-5 gibi ezici bir üstünlük sağlayan Siyah Beyazlılar, Muslera'nın adeta duvar örmesiyle rakip ağları 2 kez sarsabildi.

Kaynak: Habertürk