İspanya Kral Kupasında Barcelona ile R.Madrid maçını izledikten sonra, modaya uyup 'Elalemin Clasico'su hakkında bir kaç cümle yazalım dedik, iş yine başka yerlere gitti.

***

İlk olarak 19 yaşında ki Varane'nin son iki maçta Barcelona'ya iki gol atması dikkat çekiciydi. Mesela burada beni daha çok ilgilendiren mevzu, Real Madrid gibi bir takımda 19 yaşında ki bir oyuncu El Clasico'ya damgasını vurabiliyorken, Beşiktaş'ta Muhammed Demirci için "Hala zamana ihtiyacı var yorumlarının yapılmasıydı. 
Muhammed ve türevleri, hala zamana ihtiyaç duysun, Varane 'Hala Madridcilerin' göz bebeği olmuş.
Elalemin Clasico'su deyince iki gol atan Ronaldo'dan bahsetmeden olmaz. Messi'yi durdurmak için pompalı tüfeğe ihtiyaç varsa, görüldü ki "Bu Ronaldoyu da sadece Beşiktaş doktorları durdurabilir!" 
Adam bilgisayar oyununda bile sakatlanmasına rağmen 'Real' de sapa sağlam. 
İster istemez düşünüyoruz, bu adamın çeken bir arka adalesi yok mu?
Çapraz bağları zincirden mi yapılmış? Ne çekiyor ne de kopuyor?

***

Sevgili Ahmet Kavalcı'nın söylediği gibi Ümraniye'de o kadar kurban kesmelerine rağmen(!) sakatlıklar devam ediyorsa bir sıkıntı var demektir! Tıp ve bilimin derinliklerinde başka nedenler yatıyor olabilir. 
Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Sporcu sağlığı uzmanı Ertan Hatipoğlu hocamızı geçtiğimiz haftalarda programımızda ağırlama fırsatı yakaladık. 
Hoca, 2 saatin ardından Beşiktaş gibi bir takımda bunların olmasına çok şaşırdı. Milli Takım hocalarının ve futbolcularının bizzat  arayarak "Şu yüklemeleri yapacağız, şu vitaminleri ve güçlendiricileri kullanacağız uygun olur mu hocam?" diye sordukları, tüm sporların atası Atletizm'de çığır açmış bir isim. (Soyadın da yanlış anlaşılmayacağı gibi!)

Hocam madem o kadar futbol adamı sizi arıyor Beşiktaş'tan bir arayan olmadı mı diye de sordum tabi.

Aradılar dedi. Ama yaklaşık 10 yıl önce Hamdi Serpil Tüzün aramış. Karşısına oturup uzun uzun bilgi almış.
"Hocam, Beşiktaş'la sizin için bir randevu almaya çalışsak, bize anlatıp ağzımızın açık kaldığı detayları muhattaplarına da atlatsanız size minnettar oluruz" falan dedik. 

"Tamam bakarız, bir talepleri olursa" diye geçiştirdi. 

Sonra Dentinho'nun da sakatlanmasının ardından bizzat kendisi aradı. "Buluşturun beni yazık oluyor kardeşim"dedi. 
Kendi kendimize 'sevindirik' olup birilerini aradık, meşgule aldılar, sonra mesaj attık, son bir mesaj daha...
Ne bileyim ilgilenirler sandık.
Bu arada, bir yandan da hocamız aradı, ıh-mıh edip, "Hocam şimdi dönerler yarın dönerler ertesi gün kesin" derken, arayan soran olmadı.

Bu işler Başkan işi değil ama birtek o önemsedi. 'Şehir dışındayım dönünce görüşelim' dedi.

O döndüğünde ise masör krizi patladı. Başkanın atadığı masör, futbol şubesiyle arasını açtı. Bunun üzerine bir krize daha zemin hazırlamak istemedim.

Şahsen hiç bir Beşiktaş yöneticisini kendi işim olsa bu kadar aramazdım.
Hoca, dünyanın en önemli 4 Akademisinden biri olan, Sofya akademi mezunu. Ayrıca alanında dünya çapında bir isim olmanın olgunluğu ile Çekmeköy yakınlarında ki evinden çıkıp, yakın mesafede bulunan Ümraniye Tesislerine uğramış.
Güvenlikle görüştükten sonra Samet hoca için geldiğini söylemiş. Güvenlik pek ihtimal vermemiş. Telefon trafiği falan derken, Samet hoca "Gelsin" demiş.
Fakat anlaşılan Ertan hocanın karşısına çıkma gereği duymamış ve olayı "Profesör Dr. Recep Çetin'e paslamış"
Hoca olağanca mütevazılığı ile "Sağolsun Recep beni dinledi fakat anladı mı bilmiyorum" dedi. 
"Biz sizi ararız" deyip, bir kartını bile alma gereği duymamışlar. (Beni arayacaklar mış Erdemcim, ama numaramı biliyorlar mıdır?) sorusundan bunu çıkarttım ben.
Hata bende; 
O kadar kurban kesilmesine rağmen, bu sakatlıklar bitmiyorsa, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi, Sporcu sağlığı uzmanı,  Ertan Hatipoğlu  yerine, İlahiyat uzmanı Nihat Hatipoğlu için randevu almaya uğraşsam geri dönüş alırdım belki de!.
Ertan hoca okursa bu yazıyı bana çok kızar. 
Çünkü o, tüm bu olup biteni bana büyük bir olgunluk ve mütevazılıkla anlattı. 
Bense anlayacağınız dilden...
Ne diyelim; 
En azından bundan sonra Allah futbolcuların çapraz bağlarına, ön-arka,-sağ-sol adelelerine, zeval vermesin.
Amin.