Şenol Güneş, takımın özellikle iç sahada oynayacağı maçlarda topa daha çok sahip olması gerektiğini belirterek, “Bizim oyuna istediğimiz gibi yön vermemiz için, çok daha yüksek oranda ve başarılı paslaşmalar yapmalıyız” dedi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku
 Beşiktaş, UEFA avrupa ligi’nde Sporting Lizbon ile evinde 1-1 berabere kalarak grupta daha avantajlı olma şansını tepti. 
Siyah beyazlılar ikinci yarısında daha iyi bir görüntü verip 1 puanı kurtarırken, ilk devredeki oyunsa başta teknik direktör Şenol Güneş olmak üzere, camiada üzerinde düşünülen konu oldu. Sporting maçını analiz eden tecrübeli hoca teşhisi koydu: Daha çok pas yapılmalı. Şenol Güneş, takımın yaptığı pas sayısının düşük olduğunu ve bu nedenle de topun peşinde koşmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Pas oranımızı ve başarı yüzdesini artırmalıyız. O zaman daha rahat ederiz” diye konuştu.

OĞUZHAN İŞİN RENGİNİ DEĞİŞTİRDİ

Deplasmanlarda kontra oyun nedeniyle topa çok fazla sahip olmasalar da galibiyete ulaşabileceklerini anlatan Güneş, buna karşın iç saha maçlarında oyunun ritmini belirlemeleri için topun kendilerinde olması gerektiğini oyuncularına anlattı. Siyah beyazlılar, Sporting Lizbon maçının ilk yarısında rakipten daha az pas yapmasına karşın ikinci devre Oğuzhan’ın da girmesiyle pas oranında rakibini geçmiş ve 1 puanı da kurtarmıştı. Diğer yandan Güneş, İsmail’in yanı sıra Necip’in de performansından memnun olduğunu söyleyen Güneş, büyük beklenti beslenen Quaresma’nın da her geçen gün daha iyiye gittiğini kaydetti.


(Hürriyet)