Gruptaki son maçında 6 Aralık Salı günü TSİ 22.45'te Dinamo Kiev'e konuk olacak Beşiktaş'ın gruptan çıkması için gereken senaryolara gelin hep beraber bakalım.

Beşiktaş yenerse

Son haftaya 7 puanla giren Beşiktaş, Dinamo Kiev'i yenmesi halinde grubunu 10 puanla tamamlayacak ve Benfica-Napoli maçının sonucuna bakmaksızın gruptan çıkacak. Benfica-Napoli maçının galibi grubu lider tamamlayacak, siyah beyazlılar ise grubunu ikinci sirada noktalayacak.

Liderlik şansı var

Beşiktaş'ın kazanması, 8'er puanlı Napoli ile Benfica'nın berabere kalması durumunda ise temsilcimiz grubunu lider tamamlayarak 2. tura yükselecek.  Bu senaryoda ise ikili averajda Benfica'ya üstünlük sağlayan Napoli grubu ikinci sırada tamamlayacak.

Beşiktaş berabere kalırsa

Beşiktaş'ın Dinamo Kiev ile berabere kalması durumunda da gruptan çıkma şansı bulunuyor.

Olası beraberlikte puanını 8'e çıkaracak olan Beşiktaş, Benfica'nın Napoli'yi yenmesi halinde İtalya temsilcisi ile puanını eşitleyecek. Beşiktaş, ikili averajda Napoli'ye karşı üstün olduğu için adını grup ikincisi olarak üst tura yazdıracak.

Olası beraberlikte puanını 8'e çıkaracak olan Beşiktaş, Napoli'nin Benfica'yı yenmesi halinde ise Portekiz temsilcisi ile puanını eşitleyecek. Bu durumda devreye ikili averaj girecek. Benfica ile Beşiktaş arasındaki ikili averajda iki takımın topladığı puanlar, aralarındaki averaj ve attıkları gol sayıları eşit olduğu için deplasmanda daha çok gol atan Benfica, adını üst tura yazdıracak.

Beşiktaş, Dinamo Kiev'e yenilmesi durumunda ise yoluna Avrupa Ligi son 32 turundan devam edecek.