Bu Dünyada Bir İlk!

Beşiktaş'ın lokomotif tribün gruplarından Çarşı, Gezi Parkı eylemleri ile ilgili iddianamede darbeye teşebbüsle suçlanmaları ile ilgili bir basın açıklamaası yaptı.

GÜNDEM 09.09.2014 - 14:51 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın lokomotif tribün gruplarından Çarşı, Gezi Parkı eylemleri ile ilgili iddianamede darbeye teşebbüsle suçlanmaları ile ilgili bir basın açıklamaası yaptı.

Beşiktaş semtinde toplanan Çarşı'nın kurucuları ve bir grup taraftarın olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“Bilinen uygarlık tarihinde bir ülkede anayasal düzeni bozmaya ve darbe yapmaya teşebbüsten yargılanan ilk taraftar grubu olan ÇARŞI ve BEŞİKTAŞ taraftarları olarak karşınızdayız. Bizler daima bu ülkenin vicdanı adına toplum içerisinde var olduk. 1982 darbe döneminde, sıkıyönetim hallerinde, koalisyon hükümetleri döneminde de vicdan ile toplumda herhangi bir zümre tarafından kayırılmayan herkesin yanında olduk” 

"Ancak karşılığında ilk gözaltıların akabinde hakkında suç duyurusunda bulunduğumuz birkaç meczubun telefonlarda kin ve kıskançlıkla tarafımıza atma cüreti gösterdiği kiralık protestocu yaftasını emniyetin ve adli soruşturma evraklarının üstünde gördük. Daktilo hatalarına maruz kalmış iddianamede bulunması asla onurlu ve vicdanlı mevcudiyetimize gölge düşüremeyecektir”

"Darbelere, anti demokratik teokrasilere karşı olan bizler bugün bu sıfatlarla yan yana getirilmeye çalışılıyorsak bu bir trajedi değil komedidir. Biz siyah ile beyaza kendini adayanlar tüm yaratılan renkleri yanımızda görmek ve onlarla dünyanın çok sesliliğini sergilemek adına hepsini yaşanacak süreçte yanımızda olmaya; kaderini paylaştığımız tutkunun ne olduğunu beraber ifade ederken dünyaya barışı ve sevgiyi haykırmaya davet ediyoruz”