Bu derbi bana 100. yılı hatırlatıyor

Beşiktaş'ın eski yıldızları Sergen Yalçın, Gökhan Keskin ve Kadir Akbulut, pazar günü oynanacak Galatasaray-Beşiktaş maçına yönelik tahminlerini söyledi.

FUTBOL 28.04.2018 - 11:16 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Sergen Yalçın: Bu derbi bana 100. yılı hatırlatıyor

Bu maç bana Beşiktaş’ın 100’üncü yılındaki derbiyi hatırlatıyor. 100’üncü yılda Süper Lig’de 12. şampiyonluğun golünü 90’ıncı dakikada attım. Tarih tekerrür eder mi, eder. Şu anda 4 takımın da şampiyonluk şansı son dakikaya kadar var görünüyor. Fakat Beşiktaş’ın geriye kalan tüm maçlarını kazanması da yetmeyebilir, çünkü Medipol Başakşehir’in mutlaka puan kaybetmesi gerekiyor.

BU KEZ ÇOK DAHA ZOR

Ama öncelikle Beşiktaş’ın, Pazar günü Türk Telekom Stadyumu’nda Galatasaray’ı yenmesi gerekir. Son iki sezondur Beşiktaş, orada Galatasaray’ı yeniyor ama bu sezon Galatasaray da şampiyonluğa oynuyor. Yani siyah beyazlılar için çok daha zor olacak derbi... Derbinin yıldızı olmaz takımın yıldızları olur. Beşiktaş’ta Quaresma, Adriano, Gökhan Gönül, Oğuzhan gibi isimler öne çıkabilir. Tosic bile sürpriz bir işe imza atabilir duran toplarda.

Derbi tahmini: 1-0 Beşiktaş

Gökhan Keskin: Futbolun adaleti varsa Beşiktaş!

Bizim zamanımızda Galatasaray’a karşı 2-0 geri düşüp 3-2 kazandımız bir derbi vardı. O maç bize şampiyonluk yolunu da yüzde 90 açmıştı. Unutulmazdı. Bu Pazar günü de buna benzer bir maç bizi bekliyor. Çünkü kazanan büyük oranda şampiyonluğa ulaşmayı da başaracak.

KAZANMAK YETMEYEBiLiR

Yani şu gün itibarıyla dört takımın da şampiyonluk şansı var. Lig bu anlamda çok heyecan verici. Derbide iki takım berabere kalırsa Başakşehir’e gün doğar. Beşiktaş kazanırsa da onların şansı var çünkü tüm maçlarını aldığında averajla Başakşehir şampiyon olacak. O zaman ipler Abdullah Avcı’nın elinde olacak. Ama Beşiktaş’ın ilk önce Galatasaray’ı yenmesi, sonra bu hesapları düşünmesi lazım. Futbolun adaleti varsa kadrosu çok daha iyi olan Beşiktaş’ın Galatasaray’ı evinde yeneceğine inanıyorum. Sonra dediğim gibi Başakşehir’in takılmasını bekleyecek. Beşiktaş’ta birçok oyuncunun çok özel yetenekleri var. Oğuzhan bu derbiyi fırsata çevirecektir. Onun dışında Tolgay, Quaresma, Talisca ve Babel öne çıkabilir.

Kadir Akbulut: Derbide banko Beşiktaş derim

Öncelikle Süper Lig bu sezon nefes nefese geçiyor. Çok kaliteli futbol oynanmasa da heyacanı eksik değil. Baksanıza Avrupa’nın büyük liglerinde şampiyonlar haftalar önce belli oldu. Bir tek İtalya’da kıran kırana. Ama orada iki takım bizim dört takım hâlâ şampiyonluk şansına sahip. Dolayısıyla bu sezon şampiyon olacak takımın yaşayacağı coşku da kat be kat fazla olacaktır.

YILDIZLAR GÜNÜNDE OLURSA

Beşiktaş, şampiyon olursa bizim dönemimizdeki üç yıl üst üste şampiyonluğu egale edecek. Gönül ister ki daha fazlasını da yapsın Beşiktaş. Biliyorsunuz, bizim dönemimizde üst üste dördüncü şampiyonluğu son hafta averajla Galatasaray’a kaybetmiştik. Ben Pazar akşamı oynanacak derbide Beşiktaş’ın banko olduğunu düşünüyorum. Çünkü Galatasaray’dan daha iyi bir takım. Yeter ki yıldızları da gününde olsun. Ayağa pas yapan, kısa ve uzun paslarla da orta alanı rahat geçen bir takım Beşiktaş.

Derbi tahmini: 1-0 Beşiktaş

Hürriyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@