Ntvspor yorumcusu Vatan gazetesi yazarı Güntekin Onay kaleme aldı...

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Nadiem Amiri için fiyat arttırdı Beşiktaş Nadiem Amiri için fiyat arttırdı
 BEŞİKTAŞ’IN eve dönüş maçında harika bir stadyumda muhteşem bir atmosfer vardı. Siyah-beyazlılar, Bursaspor karşısında baskılı,coşkulu biraz da telaşlı başladı. Konuk ekip ise bu sezon hiç olmadığı kadar defansif bir oyun sergiledi. Öyle ki ilk yarıda Bursaspor’un korneri yok; kaleyi bulan sadece 1 şutu var. 
 
AÇILIŞ maçında tarihe geçen gol “futbol sanatının” bir şaheseri niteliğindeydi. 7 kısa ve tek pas ile orta alanı çabuk geçen Beşiktaş, Gomez’in  Harun’u çalımlayarak ağları bulması ile öne geçti. İlk yarıda skor olmasa bile oyun,  duran top becerisi dışında Beşiktaş’ın istediği gibiydi. Futbol böyledir, bazen rakip 1 kez gelir ve golü bulur. Bursa’nın attığı gol de hazırlanış bakımından güzeldi.
 
İKİNCİ yarıya son derece kararlı başlayan Beşiktaş, Bursaspor’u adeta kendi yarı sahasına hapsetti. Önce Alexis ardından Gomez’in golleri ile 3-1’i bulan Beşiktaş, büyük bir iştah ile baskısını devam ettirdi. Arka arkaya ataklar ile yeşil-beyazlıları bunaltan Beşiktaş, bir türlü 4’üncü golü bulamazken kaleci Harun dışında sahada o dakikaya kadar futbol adına pek bir şey ortaya koyamayan Bursaspor, bu baskıdan çıktığı ilk hücumda Stoch ile 3-2’yi buldu. 
 
PANİK YAKIŞMADI
 
BECK, ofansif olarak beklentilerin uzağında kalabilir lakin defansif anlamda pozisyon bilgisi ve enerjisi çok yüksek bir oyuncu. Şenol Güneş’in Serdar Kurtuluş tercihi çok da anlaşılabilir değil.
 
FARKI 1’e indirdikten sonra moral bulan ve cesaretlenen Bursaspor kabuğundan çıktı ve Beşiktaş’ın üzerine gelmeye başladı. Beşiktaş’ta İsmail ve Serdar hariç herkes iyi bir futbol oynadı. Özellikle de Atiba, Sosa ve Oğuzhan iyi bir maç çıkarttılar. Quaresma ise fazla şova kaçtı.  Son 15 dakika yorulan Gomez yerine Cenk ile hücum enerjisi arttırabilirdi. 
 
ANCAK Şenol Hoca Necip Uysal, Tosiç ve Beck tercihleri yaparak skoru koruma duygusu ile hareket etti. 65 dakika müthiş bir baskı ile oynayan Beşiktaş son 25 dakika özellikle de 3-2’den sonra panik yaşadı.
 
BEŞİKTAŞ bu muhteşem stadyumda yıllar boyunca büyük zaferler ve başarılar elde edecek. Bu daha başlangıç. Emeği geçen herkese başta Fikret Orman olmak üzere tebrikler ve teşekkürler.