kinci Başkan Çebi, Eskişehirspor maçının ertelenmesi için TFF'ye başvuruda bulunduklarını ancak olumsuz yanıt aldıklarını söyledi, "Bunu mazeret olarak söylemiyoruz ama takım yorgun" dedi.

Gözden kaçırmayın

Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı ve Futbol Sorumlusu Ahmet Nur Çebi, pazar günü oynanacak olan Eskişehirspor maçının ertelenmesini istedi.

Erteleme konusunda Futbol Federasyonu’na gerekli başvuruları yaptıklarını ancak olumsuz yanıt aldıklarını söyleyen Çebi, “Bu bir milli davadır, destek bekliyoruz” dedi.

Liverpool ile çok ciddi bir rövanş karşılaşmasına çıkacaklarını da vurgulayan Ahmet Nur Çebi, şöyle konuştu:

“Takım çok yorgun. Tabi ki, bunu mazeret olsun diye söylemiyoruz. Ne var ki, UEFA  Kupası’nda Liverpool ile çok ciddi bir rövanş maçı oynayacağız. İlk maçta yenildik, ancak hâlâ şansımız devam ediyor. Bu nedenle Eskişehirspor maçının ileri bir tarihe ertelenmesini istiyoruz. Erteleme gerçekleşirse, takımımız o maça daha dinlenmiş bir şekilde çıkacak.”

Çebi, Liverpool karşısında ilk yarıda harika bir oyun ortaya koyduklarını da vurgularken, “Tur için fırsatlar yakaladık, ancak atamadık. Böyle iki ayaklı maçlarda bulacağınız bir gol tur kapısını aralar. Özellikle ilk yarıda bu fırsatı elimizle bir kenara ittik. İlk yarıdaki olumlu futbolumuzu maalesef ikinci yarıya taşıyamadık. Bir penaltı golüyle yenik ayrıldık. Ancak şanmısız hâlâ var, bu şansı iyi kullanacağımıza da inanıyorum. Bu zorlu rövanşta kuşkusuz, tribün desteğine de müthiş gereksinimimiz var. Taraftarlarımızın bu maçta tribünleri dolduracağına inanıyoruz” dedi.