Brugge’ü geçin, derbiye bakarız

Bilic, Erciyes galibiyetiyle birlikte Fenerbahçe maçı öncesinde şampiyonluk için avantajlı hale gelmelerinin, kendilerini havaya sokmaması gerektiğini söyledi. Hırvat hoca, “Önce Brugge'ü eleyelim ardından Fener'i düşünürüz” diyerek oyuncularını uyar

FUTBOL 17.03.2015 - 06:03 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ın hocası Slaven Bilic, şampiyonluk yarışındaki rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe’nin kayıp yaşadığı haftada aldıkları 3 puanla ligde liderliği geri almalarının ardından oyuncularına ayaklarının yere sağlam basması konusunda uyarılarda bulundu. Kayseri Erciyesspor karşısında galibiyeti 5 golle almalarının çok önemli olduğunu belirten Hırvat hoca, dünkü idman öncesinde yaptığı toplantıda, “Şimdiden, ‘Beşiktaş, pazar günü Fenerbahçe’yi yenerse puan farkını 7 yapar ve şampiyonluğu şimdiden alır’ şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı. Önceki haftada da, ‘Galatasaray, Fenerbahçe’yi yenerse şampiyon olur’ deniliyordu. Daha önümüzde 10 maç var ve bu derbinin skoru ne olursa olsun şampiyonluk belli olmayacak. Bundan dolayı kamuoyunda oluşturulan bu havaya kapılmadan çalışmalarımıza sağlam adımlarla devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Önce Avrupa sonra lig

Takım olarak maçlara etap etap odaklanmaları gerektiğini söyleyen Bilic, “Fenerbahçe’yle kritik bir mücadeleye çıkacağımız doğru. Ancak şimdilik derbiyi bir kenara bırakıp ilk önce Brugge’ü evimizde eleyelim. 70 bin taraftarımız önünde sahadan zaferle ayrılalım. Ardından hep birlikte cuma gününden itibaren Fenerbahçe’yi düşünmeye başlarız” diye konuştu.