Britos bitti bitiyor!

Önümüzdeki hafta Slaven Biliç'e veda edecek olan siyah beyazlıların teknik direktör aday sıralamasında bir numara olan Mircea Lucescu için temaslar sürüyor. Aynı zamanda transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, İtalya'dan bir oyuncu kadrosuna katmay

FUTBOL 28.05.2015 - 12:15 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Bu güne kadar Beşiktaş'a hayır demeyen Lucescu aynı zamanda evet cevabını da tam olarak vermiş değil.Yakın çevresine Beşiktaş ile görüşmelerin sürdüğünü ama başkan Rinat Akhmetov'un da kendini bırakmak istemediğini söyleyen Lucescu sözleşmesi bitmesine rağmen 11 yıldır görev yaptığı kulübünden ayrılma konusundaki kararsızlığını tam olarak yenebilmiş değil.Rinat Akhmetov'un ikna edilmesi zor bir adam olduğunu belirten Lucescu Beşiktaş ile henüz biten bir transfer anlaşmasının olmadığını da ifade ediyor.


Lucescu konusunda beklemeye geçen başkan ve transfer komitesi ise en geç önümüzdeki haftaya kadar bu konuyu olumlu veya olumsuz sonuca bağlamak istiyor.

Siyah beyazlılar bu sürenin sonunda Lucescu'dan kesin bir cevap alamaz ise yeni bir yol haritası çizerek diğer aday olan Şenol Güneş için harekete geçecek.


Şenol Güneş'in Bursaspor'un başında olması ve kupa finali oynayacak olmasından dolayı  henüz görüşme yapmayan siyah beyazlı yönetim tecrübeli hocanın Bursaspor ile anlaşmaması halinde devreye girecek. Bu arada siyah beyazlıların ismi henüz açıklanmamış üçüncü bir hoca adayını da gündemlerinde tuttukları öğrenildi.

 

Transferde öncelik defans hattında 

 

Uefa uzlaşmasından sonra Avrupa'da geniş çaplı bir araştırmanın içine giren transfer komitesi de önceden belirlediği sözleşmesi bitecek isimlerle temasa geçmeye başladı bile. İlk etapta resmi olarak açıklanmasa da Gençlerbirliği'nden ayrılan ve hem stoper hem sol bek oynayan Dusko Tosiç ile 2 yıllık sözleşme imzalayan Beşiktaş bu kez de stoper almak için temaslarını  sürdürüyor. Siyah beyazlı kulübün stoper mevkiinde ilgilendikleri isimlerden biri de Napoli'den ayrılacak olan Miguel Britos. Napoli kaynaklı İtalyan medyasına göre Beşiktaş,Britos için nabız yokluyor.Miguel Britos için menajerinden fiyat isteyen Beşiktaş transfer komitesi ücretin uygun olması halinde Uruguaylı oyuncu ile masaya oturmayı düşünüyor. Uruguay vatandaşı olan Miguel Britos 29 yaşında ve oldukça hırçın bir stoper olarak tanınıyor.Britos son hafta oynanan Juventus maçında Morata'ya attığı kafa ile gündeme oturmuştu.