Bild Gazetesi, "Siyah-beyazlılar, ön protokol imzaladığı Avusturyalı yıldıza senelik 750 bin euro, imza parası olarak da 750 bin euro verecek. Yılda 30 maç oynarsa da 300 bin euro bonus alacak" diye yazdı.

Ünlü Alman Gazetesi Bild, Sebastian Prödl ile ilgili iddialarına devam ederken, bu kez siyahbeyazlı kulüpten alacağı rakamları da deşifre etti. Gazete, Avusturyalı futbolcu şimdiye kadar her fırsatta, "Beşiktaş ile herhangi bir sözleşme imzalamadım. Ancak menajerimle bazı görüşmeler yapılıyor. Transferim konusunda da son kararımı henüz vermedim" diye konuşsa da, Avusturyalı stoperin Beşiktaş ile üç yıllık önprotokol protokol imzaladığını bir kez daha vurguladı. 

Toplam 1 milyon euro alacak 


Gazete; Sebastian Prödl'ün Beşiktaş'tan senelik 750 bin euro ücret alacağını, imza parası olarak da kendisine 750 bin euro ödeneceğini, bu sayede Avusturyalı tecrübeli futbolcunun cebine yıllık 1 milyon euro para gireceği de bildirildi. 

Gözden kaçırmayın

Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi Valerien İsmael, Giacomo Vrioni'yi istedi

 

Bremen'in iki katı alacak 


Sebastian Prödl'ün ayrıca senede 30 karşılaşmada forma giymesi halinde de ekstra olarak 300 bin euro'luk bir bonus kazanarak, halen oynadığı Alman ekibi Werder Bremen'de kazandığı ücretin iki katına yakın bir rakama imza atacağı iddia edildi. Böylece Beşiktaş yönetimi, son derece uygun bir fiyata tecrübeli futbolcu ile sözleşme yapmış olacak.