Beşiktaş, kaleci transferi konusunda acele etmiyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Rachid Ghezzal seferberliği Beşiktaş'ta Rachid Ghezzal seferberliği
Sezon öncesi savunma hattına takviye yapmak isteyen siyah beyazlı yönetim, yeni file bekçisi için de temaslara başlamıştı.

Ocak ayında takıma katılan Denys Boyko'nun istenilen performası gösterememesi üzerine arayışa giren futbol komitesi, devre arasında görüşülen isimleri tekrar gündemine almıştı. Arsenal'dan David Ospina, Marsilya ile sözleşmesi biten Steve Mandanda ve Hamburg'dan Rene Adler adaylar arasından öne çıkan oyuncular oldu.

Önceliğini stoper transferine veren yönetim bir yandan da yeni file bekçisi için çalışmalarını sürdürse de arayışlara bir süreliğine ara verilmesi kararlaştırıldı. Bu durumun en önemli sebebi ise Boyko'nun Ukrayna Milli Takımı’na davet edilmesi oldu.

Ukrayna formasıyla turnuvada boy gösterecek 28 yaşındaki file bekçisi de Süper Lig tamamlandığında uyum sağlayamadığı için Beşiktaş'tan ayrılmak istediğini yönetime iletmişti. İki taraf arasında ipler kopma noktasına gelmişken, siyah-beyazlılar Boyko kararını şampiyona sonrasında vermeyi kararlaştırdı.

Fransa'da göstereceği performans ile takımda kalma ihtimali olan Ukraynalı kaleci, iyi bir teklif gelmesi halinde ise Beşiktaş ile yollarını ayırabilir. Ocak ayında 3.2 milyon Euro karşılığında Dnipro'dan siyah beyazlı takıma transfer olan Boyko, 4.5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Ukraynalı kaleci sezonun 2. yarısında 5 maçta Beşiktaş kalesini korudu.(Ntvspor)