BOYKO'DAN TOLGA'YA GÖZDAĞI

Beşiktaş Kulübü, Denys Boyko, Alexis Delgado ve Marcelo Guedes için basın toplantısı düzenledi.

GÜNDEM 05.02.2016 - 14:34 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Boyko hakkında, "Uzun zamandan bu yana ilgilendiğimiz bir oyuncuydu Boyko. 2015'de UEFA'da yılın takımına seçilmiş biri Boyko, çok istedik ve çok uğraştık, hayırlı olsun. İnşallah Boyko, hem karakteri hem de yetenekleri ile bize uyan bir kaleciyi kadromuza kattık." dedi. 
 
Alexis transferini de değerlendiren Orman, "Alexis, scout ekibimizin uzun zamandan bu yana izlediği ve bizim de istediğimiz bir oyuncuydu. Kariyerinde önemli adımları var, İspanya'da şampiyonluk yaşamış bir oyuncu, inşallah bu sene de biz de şampiyonluk yaşayacak. Uzun yıllar beraber olacağız." şeklinde konuştu.

"MARCELO'YU SEZON BAŞINDA DA İSTEDİK"
 
Marcelo'yı sezon başında istediklerini vurgulayan Orman, "Marcelo ile sezon başında ilgilenmiştik ancak hayattaki her şey kısmet, onun çizgisi bizimle paraleldir. Marcelo'nun kaderinde İstanbul'a gelmek vermiş. Marcelo'nun da uzun yıllar bizimle mücadele edeceğini düşünüyorum. Marcelo transferinin iki ayağı vardı aslında, bunlardan biri de hala arkasında durduğumuz Milosevic. Milosevic için satın alma opsiyonu talep geldi ancak biz bunu kabul etmedik, kendisine inandığımız için önümüzdeki sezon bizimle olacak" ifadelerini kullandı. 

"ERSAN ADEM GÜLÜM'Ü DAHA FAZLA PARAYA SATABİLİRDİK"

Ersan Adem Gülüm'ün Çin'e transferi için de konuşan Orman, "Oyuncularımızın hiçbirisi bir makine değil, hepsi bir insan. Bizden daha fazla oyuncuların istekleri ile oluşan bir durum. Bu çocuklar bizim ailemizin bir parçası. Transfere sadece maddi olarak bakmıyoruz, bizim ahlaki değerlerimize uygun olup olmadığına da bakıyoruz. Ersan ile Çinliler uzun zamandır ilgileniyordu. Bu sezon çok ciddi olarak iki üç Çin kulübünden teklif geldi ve oyuncuya çok ciddi rakamlar teklif ettiler, doğal olarak kafası karıştı. Biz Ersan'ı satmak istemiyorduk. Ersan'ın bizim için bir özelliği var, Ersan çok önemli Beşiktaşlılık duruşu gösterdi, kendisine saygı duyuyoruz. Ersan'ın isteğini, Beşiktaş'ın menfatine uygun olarak değerlendirdik. Ersan'ın aklı karışmıştı, kafa olarak biz de değildi. Biraz daha bekleseydik belki daha da yüksek bir paraya satabilirdik. 7 milyon euroya gitti, Ersan'ın da bir kısım alacağı vardı, Ocak ayının alacakları (150 bin euro) bizde kaldı." dedi. 

--Haber reklamdan sonra devam ediyor--


"ERSAN ADEM GÜLÜM BEŞİKTAŞ'TAN GİTMEK İSTEDİ"

Şenol Güneş'in Ersan Gülüm transferi hakkındaki düşüncelerini değerlendiren Orman, "Şenol Güneş, Ersan gitmeden önce bir yorum yapmıştı ve gitmesini istememişti. Biz Ersan'ı satmak için bir çaba göstermedik, Ersan; Beşiktaş'ın gitmek isteğindeydi. Bizim hocamız ile ilgili bir sorunumuz yok, olamaz. Bir sorumluluk varsa bunun cevabını da biz veririz. Bir karar verdik ve uyguladık" şeklinde konuştu. 

"SOSA VE QUARESMA İÇİN TEKLİF GELMEDİ"

Sosa ve Quaresma için hiçbir teklif gelmediğini vurgulayan Orman, "Sosa için bize Çin'den bir teklif gelmedi, Quaresma için de bir teklif gelmedi. Bunlar boş haberler, neden bu tarz haberler yapılıyor bilmiyorum. Bize bir teklif gelmedi, gelseydik düşünür müydük? Düşünmezdik, bizim tek düşüncemiz şampiyonkluk üzerine. Beşiktaş çok büyük bir kulüptür ve her oyuncumuza bir talep gelebilir." ifadelerini kullandı. 

ARAS ÖZBİLİZ NEDEN KİRALANDI? 

Aras'ın İspanya'ya kiralanma sürecini de anlatan Orman, "Aras Özbiliz'i İspanya'ya kiralık olarak yolladık, önümüzdeki sezon bizimle olacak. Aras çok kabiliyetli bir forvet oyuncusu. Önümüzdeki 3 ayda kadromuzda yer bulması zordur Aras'ın, sakatlıktan daha yeni çıktı kendisi. Önümüzdeki sezon bizimle olacak." dedi. 
 
BOYKO'DAN TOLGA'YA GÖZDAĞI

Boyko: "Burada olmaktan dolayı çok mutluyum, umarım ki burada bu sezon şampiyonluk yaşayacağız. Tolga'yi izledim, kendisi çok iyi bir kaleci. İşin açıkcası ben buraya oynamaya geldim, Tolga'ya duyduğum saygıyla beraber kendisi ile rekabet için buradayım
 
Alexis: "Bana güvendikleri için çok teşekkür ediyuorum, burada şampiyonluk yaşayacağız. Mümkün olduğunca takımla daha fazla vakit geçirip, takımı tanımak istiyorum. Videoları da izleyerek takıma en kısa sürede adapte olmak için çalışıyorum. Buraya hazır olarak geldim ve bu hafta da oynayabilecek durumdayım. Bana görev verildiği zaman da en iyisini yapabilecek durumdayım. Görev bekliyorum
 
Marcelo: "Sıcak karşılama için teşekkür ederim, elimden gelenin fazlasını yapıp burada kalacağım olacağım"