Beşiktaş'a gelebilmek için Dnipro yönetimine yaptığı baskının yanı sıra bu kulüpteki alacaklarından vazgeçerek bonservisinde indirim yapılmasını sağlayan Denys Boyko'nun, siyah beyazlı kulüple gerçekleştirdiği görüşmeler sırasında çok önemli bir jest

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü
 Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Ukraynalı kalecinin sezon sonu takıma verilecek olası tüm primlerde menajerlerinin ısrarına rağmen yüzde elli indirime gittiği belirlendi.
İyi niyeti ve karakteriyle çok kısa sürede Beşiktaş Yönetimi’nin takdirini toplayan Boyko’nun, “Ben şampiyonluk priminin tamamını istemiyorum. Bu takımın şampiyon olacağına inanıyorum ama şimdiden söyleyebilirim sezon ortasında geldiğim için bana şampiyonluk priminin yarısını ödersiniz. Tamamını almak bence doğru değil. Yeni takım arkadaşlarıma haksızlık etmek istemem” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Geçtiğimiz günlerde 4.5 yıllık sözleşme imzalayan Denys Boyko’ya primlerin zaten yarısını vermeyi planlayan fakat Ukraynalı kalecinin de bu düşüncede olduğunu gören siyah­beyazlı yöneticilerin ise “Bize işte böyle futbolcular yakışır. Sezon ortası gelen oyunculara doğal olarak yarım prim verilir ama Boyko bu konuda bize zorluk çıkarmak yerine tam tersi kolaylık sağladı. Onu iyi ki transfer etmişiz” diye konuştukları vurgulandı.

Taviz vermediler

Dnipro’dan transfer edilen Boyko için yapılan ilk görüşmelerde primlerin tamamının ödenmesinin gündeme geldiği ancak yönetimin bu konuda hassas davrandığı belirtildi. Başkan Fikret Orman’ın talimatıyla taviz vermeyen siyah­ beyazlıların, menajerlere ödenen komisyonlarda da elini çok sıkı tuttuğu öğrenildi.
Beşiktaşlı yöneticilerin, komisyonlarını peşin isteyen menajerlere pazarlıkların ilk gününde, “Bu ödeme şeklini Mario Gomez ve Demba Ba gibi futbolcuların menajerlerine bile yaptık. Bir oyuncunun menajerine farklı ödeme yaparsak diğerlerinin hakkını yemiş oluruz” diyerek, tavırlarını ortaya koydukları ifade edildi.

101 maçta 91 gol

2013­16 arası dönemde 101 maçta Dnipro forması giyen Boyko, bu karşılaşmalarda kalesinde 91 gol gördü. Kartal, 3.3 milyon euro bonservis karşılığında Dnipro’dan transfer ettiği Ukraynalı kaleci Boyko’ya 4.5 yıllık sözleşme imzalattı.

Alexis’e de ‘yarım’ prim

Siyah­beyazlı yönetim, Denys Boyko gibi devre arasında kadroya katılan Alexis Delgado’ya da şampiyonluk halinde ‘yarım prim’ ödeyecek. Getafe’den transfer edilen 30 yaşındaki tecrübeli stoperin sözleşmesinde yapılacak ödemelerin tüm detaylarıyla yer aldığı belirtildi.