Borsa İstanbul'da işlem gören spor kulüpleri arasında bu yılın ilk çeyreğini yüzde 31 yükselişle tamamlayan Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ hisseleri söz konusu dönemde yatırımcısına kazandıran tek spor hissesi oldu.

Verilere göre, Borsa İstanbul'da sadece Beşiktaş'ın kazançla kapattığı 2017'nin ilk çeyreğinde spor endeksi yüzde 4,49 değer kazandı.

Beşiktaş yüzde 31 değer kazanarak, yılın ilk çeyreğini kazançla kapatırken, diğer spor kulüpleri söz konusu dönemi kayıpla tamamladı.

Analistler, Beşiktaş hisselerinin kulübün hem Spor Toto Süper Lig'deki ve UEFA Avrupa Ligi'ndeki başarısının etkisiyle yılın ilk çeyreğinde yükseliş kaydettiğini ifade ediyor. Beşiktaş hisseleri geçen sene de Spor Toto Süper Lig'de 2015-2016 sezonunu şampiyon olarak tamamlaması ve yeni stadyumu Vodafone Arena'nın açılışıyla 2016 yılında yüzde 85,19'luk getiri ile yatırımcısının yüzünü güldürmüştü.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın hedefindeki iki yerli! Beşiktaş'ın hedefindeki iki yerli!

- En fazla piyasa değerine sahip kulüp Beşiktaş
4 büyükler arasında en fazla piyasa değerine Beşiktaş sahip. Beşiktaş'ın 1 milyar 257,6 milyon lira piyasa değeri bulunuyor. Beşiktaş'ı, 1 milyar 18,5 milyon lira ile Fenerbahçe, 527,3 milyon lira Galatasaray ve 272 milyon lira ile Trabzonspor takip ediyor.

Spor hisselerinin 2017 yılı 1. çeyrek sonu itibarıyla fiyat ve 2016 yılı kapanışına göre değişimleri şöyle: