21 Aralık 2012'de yolları tatsız ayrılan Beşiktaş ile Portekizli yıldız tarihi kavuşmaya hazırlanıyor... İmzayı atmak için yarın Türkiye'ye gelecek Q7, başarı sözü verirken, taraftarlar görkemli bir karşılama hazırlıyor

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Cenk Tosun'a özel sözleşme Beşiktaş'tan Cenk Tosun'a özel sözleşme

Beşiktaş ile Ricardo Quaresma, yarın resmen birbirine kavuşuyor...İlk olarak 18 Haziran 2010'da siyah-beyazlı kulüp için Türkiye'ye gelen ve İnönü Stadı'nda muhteşem bir törenle imzayı atan Q7, yönetimle yaşadığı sorunlar nedeniyle 21 Aralık 2012'de ülkeden tatsız ayrılmıştı. Porto forması altında geçirdiği başarılı sezon sonrası tekrar göze giren ve yıllığı 1 milyon 600 bin Euro karşılığı Beşiktaş'a imza atmayı kabul eden Portekizli futbolcu, 942 gün sonra İstanbul'a ayak basacak. Sağlık kontrolleri sonrası iki yıllık mukaveleyi imzalayacak olan Quaresma, İstanbul yolculuğu öncesi, "Beşiktaş'a borcumu ödeyeceğim. Büyük başarılar kazanacağız" sözünü verdi. Beşiktaş taraftarı ise günlerdir yolunu gözlediği Quaresma'yı bağrına basmaya hazırlanıyor... Siyah-beyazlı renklere gönül verenler, sosyal medyada Q7'ye görkemli bir karşılama töreni hazırlamak için örgütlenmeye başladı. 

"BEŞİKTAŞ'TA BIRAKABİLİRİM"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, jübilesinde siyah-beyazlı ekibe karşı oynayarak futbol hayatını noktaladığını hatırlatarak, "Antrenörlüğe vedayı da burada yapabilirim" dedi. Güneş, "Camiaya yakın biriyim. Beşiktaş önemli ve büyük bir takım. İnşallah o beklentilere cevap veririz. Futbola veda günüm Beşiktaş'la oldu, bakarsınız antrenörlüğe vedayı da burada yaparız" diye konuştu.