Bonservisiyle Bitirelim

Senegalli yıldızı, bir senelik kiralama konusunda Chelsea ile el sıkışan yönetim bonservisi için harekete geçti. 6.5 milyon euro'luk teklife yanıt bekleniyor.

FUTBOL 15.07.2014 - 04:52 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
 Kadrosunu güçlendirmek için girişimlerini hızlandıran Beşiktaş, Demba Ba için tüm şartlarını zorluyor. Haziran'da Chelsea'nin kapısını kiralık teklifi ile çalan Kartal, yüksek maliyet nedeniyle vazgeçmişti. Ancak Chelsea'nin Diego Costa'yı alarak Demba Ba'yı elden çıkarmaya karar vermesi üzerine siyah-beyazlılar yine atağa kalktı. Yıldız ismi bir seneliğe kiralık oynatmak için hem Chelsea hem de Demba Ba ile anlaşan Kartal, belirlenen bedelin yüksek olması nedeniyle, stratejisini değiştirdi. İngiliz yetkililere, "Demba Ba'yı bonservisiyle almak istiyoruz" dedi. Çünkü İngiliz kulübü, kiralama bedeli olarak senelik 2.5 milyon euro istemiş; bu rakamı önce 'uygun' bulan yönetim, ardından 'çok yüksek' diyerek teklifini değiştirdi.
ORMAN: BU iŞ FAZLA UZAMASIN


MALİ sıkıntılar nedeniyle özellikle yıldız futbolcuları transfer etmek için 'kiralama' yolunu seçen Beşiktaş yönetimi, rakamların her geçen gün artması sebebiyle, 'uygun bonservis bedeli' karşılığında oyuncuları renklerine katma kararı aldı. Bonservisini almak istediği Demba Ba için menajerleri devreye sokan Beşiktaş rakamı 6.5 milyon euro'ya kadar düşürdü. Senegalli oyuncu ile de 2.8 milyon euro'dan 4 yıllık anlaşma sağlandı. Dün resmi siteden "Demba Ba'nın kiralık olarak alındığı" yönündeki haberler yalanlansa da; futbol direktörü Önder Özen'in de bu konuyla ilgili olarak temaslarını hızlandırdığı öğrenildi. Başkan Fikret Orman'ın da Önder Özen'e, "Bu işi fazla uzamadan bitirin" talimatı verdiği ifade edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@