Senegalli yıldızı Ba'yı Çin'e satan Kartal, Remy'yi almaya odaklandı. Başkan Fikret Orman, Fransız forvetin kulübü Chelsea ile sıkı pazarlığa girişti.

Beşiktaş transferde bombayı patlatmak üzere... Teknik direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda transferleri bizzat yürüten başkan Fikret Orman, Rusya'daki temaslarının ardından İngiltere'nin yolunu tuttu. Orman, Chelsea yönetimi ile bir araya gelerek Loic Remy için pazarlıklara başladı. Demba Ba'yı Çin'in Shenhua ekibine satan siyah-beyazlılar gelen sıcak paranın büyük bölümünü Chelsea'nin yıldızı için harcamayı düşünüyor. Londra temsilcisi yapılan ilk görüşmede Kartal'a oyuncunun bonservisinin 11 milyon euro olduğunu iletti. Ancak Beşiktaş bu rakamı astronomik bulan Beşiktaş yönetimi başka formülleri masaya yatırdı. Bunların başında da satın alma opsiyonlu kiralama modeli geliyor. 

 

Falcao şans oldu 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst


Chelsea, Loic Remy'yi kesinlikle kiralamayı düşünmüyordu ancak oyuncuya beklenilen düzeyde bir teklif gelmemesi üzerine Kartal'ın bu önerisini dikkate aldı. İki kulüp kiralama formülü üzerinde anlaşmak üzere. Şu an tek sıkıntı satın alma opsiyonunun karşısına yazılacak rakam. Chelsea opsiyon olarak yine 11 milyon euro'dan kapıyı açarken siyah- beyazlılar rakamı 7 milyon euro'ya düşürmek istiyor. Chelsea'nin Falcao'yu kiralayıp forvet mevkisini şişirmesi de Beşiktaş için büyük bir avantaj.