Beşiktaş Futbol A Takımı'ndan sonumlu yönetim kurulu üyesi Mete Vardar, Arsenal maçı öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Vardar, "Arsenal, 15 gün önce olduğu gibi rahat değil. Biz oraya turu almak için gidiyoruz" dedi.

ATIBA, NECIP

Sakatlığı nedeniyle ilk maçta oynayamayan Kanadalı oyuncu Atiba'nın son dakikada bir sorun çıkmazsa oynayabilecek durumunda olduğunu dile getiren Vardar, "Atiba iyi gözüküyor. Olumsuz bir şey gözükmüyor. Umarım oynayacak. Necip'in durumu da yapılacak kontrollerin ardından netleşecek" ifadelerini kullandı.

LONDRA'YA TUR İÇİN GİDİYORUZ. ŞANLAR YÜZDE 50-50

Vardar, "Bizim düşüncemiz kesinlikle, turu geçip Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda mücadele etmektir. Aslında bu bizim geçen sezondan hak ettiğimiz bir hedef. Geçen sezon takımımız ikinci olmayı hak etti; fakat bir takım şanssızlıklardan dolayı iki baraj maçı oynamak zorunda kaldık. Tüm takım gruplara kalacağımıza inanıyor. Çalışmaların başladığı günden bu yana takım olma konusunda çok önemli aşamalar kaydettik. Futbol 11'e 11 oynanıyor. Neden olmasın. Biz Beşiktaş'ız. Tarihimizle, elde ettiğimiz galibiyetlerle ne kadar iddialı olduğumuz gösterdik. Londra'ya kesin olarak turu geçmek için gidiyoruz. Şans faktöründen çok biz oynayacağımız oyuna odaklandık. Şanlar yüzde 50-50" şeklinde konuştu.

Vardar, "Gökhan Töre, geçen hafta 25 -30 dakika oynadı. Açıkçası iyiydi. Zaten hazır geldi. Bu hafta daha da iyi çalıştı. Hocanın kararına göre oynayabilir" dedi.

EMIRATES BİZİM İÇİN DEPLASMAN OLMAYACAK. ARSENAL TRİBÜNLERİNDE DE TARAFTARIMIZ OLACAK

Orada olabilecek taraftar atmosferine de değinen Vardar, "Türk taraftarlardan çok yoğun bir ilgi var. 3.300 adet bilet ayrıldı. Bunların yanı sıra Arsenal tribünlerinde de taraftarlar olacak. Beşiktaş çoşkusunu yaşayacaklarını düşünüyorum. Çoşkulu bir taraftar desteği olacak. Emirates bizim için bir deplasman gibi olmayacak" diye konuştu.

ARTIK RAHAT DEĞİLLER

Arsenal'in maçla ilgili tedirgin olduğuna vurgu yapan Mete Vardar, "Yapılan açıklamalardan, biz Arsenal'in ilk maç öncesi yaşadığı rahatlığı hissetmediğini görüyoruz. Rahat değiller. Kişisel anlamda bunu düşünüyorum. İlk maçta çok daha hazır, onlardan daha hazır., kendi ligine de hazır bir takım görüntüsü verdik. Bundan dolayı 15 gün önce olduğu kadar rahat değiller" dedi.

RAKİBİN OYUNCULARININ SAKATLANMASI BİZİ İLGİLENDİRMEZ

Mete Vardar, "Grioud ya da Arteta'nın sakatlığı bizi sevindirmez. Biz rakip takım oyuncularının sakatlığına sevinen bir düşünce tarzına sahip değiliz. Biz kendi takımımıza bakıyoruz. Önemli olan bizim sahaya ne yansıtacağımızdır" şeklinde konuştu.