Medipol Başakşehir’le evinde berabere kalarak zirve yarışında çok önemli 2 puan bırakan Beşiktaş’ta, teknik heyet ve futbolcular en kısa sürede toparlanma konusunda kenetlendi. Başakşehir maçının ardından kazanma isteklerinden dolayı oyuncularını tebrik eden Teknik Direktör Şenol Güneş’in, “Kupadaki Darıca Gençlerbirliği maçından sonra derbiye kadar toparlanmamız lazım. Daha fazla çalışıp eksiklerimizi gidermeliyiz” dediği belirlendi.
Fikstür yoğunluğundan kaynaklanan yorgunlukların olduğuna vurgu yapan Güneş’in, “Darıca maçından önce derbiyi düşünmenizi istemiyorum. Devre arasına kadar bizi zor sınavlar bekliyor. En az kayıpla bu dönemi atlatmak zorundayız” dediği öğrenildi. Kendi aralarında Başakşehir beraberliğini ve önlerindeki zorlu maçları değerlendiren siyah-beyazlı futbolcuların ise “Böyle oynarsak Fenerbahçe derbisinde işimiz kolay olmaz. Daha fazla yardımlaşarak oynamalıyız. Bu hafta liderlik şansını kaçırdık. Lig arasına kadar kalan maçları kayıpsız atlatmalıyız ve bize yakışan futbolu oynamalıyız. Kendi evimizde böylesine maçlarda berabere kalmamalıyız” yorumunu yaptıkları ifade edildi.

Bu arada teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra Beşiktaş Yönetimi de bundan sonra puan kayıplarının yaşanmaması gerektiğine vurgu yaptı. Siyah-beyazlılar, Kadıköy’deki Fenerbahçe derbisinden galibiyet beklediklerini de dile getirdi.