Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Galatasaray derbisi öncesinde yönetim kurulu ve oyunculardan sessiz kalmalarını istedi.

Gözden kaçırmayın

Ismael, Gedson ile özel görüştü! Ismael, Gedson ile özel görüştü!
 Beşiktaş’ın patronu şampiyonluk yolundaki dev karşılaşmadan önce gündeme getirilen spekülasyonlarla ilgilenmediklerinin altını çizdi, “Söylenen ve yazılanlara herkes kulağını tıkasın. Biz şerefinle oyna, hakkınla kazan diyen bir kulübüz. Çıkalım, sahada konuşalım” dedi.
Vodafone Arena’yı açtıktan sonra sahaya inerek, siyah-beyazlı teknik heyet ve futbolcularla daha fazla vakit geçirmeye başlayan Başkan Fikret Orman, Galatasaray derbisi öncesinde yönetim kurulu ve oyunculardan dış dünyaya kulaklarını kapatmalarını istedi.

Şampiyonluk yarışında en kritik viraja girilirken hem Teknik Direktör Şenol Güneş hem de oyuncularla aile ortamı oluşturan Başkan Orman’ın, “Galatasaray derbisi için söylenen ve yazılanlara herkes kulağını tıkasın. Biz çıkalım, sahada konuşalım. Biz iyi bir takımız ve iyi futbol oynadığımız sürece kim ne konuşuyor bizi ilgilendirmez. Hâlâ takımda gerginlik varmış gibi hava yaratmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Fikret Orman’ın, yönetim kurulundaki arkadaşlarından şampiyonluk dışında hiçbir konunun gündeme getirilmemesini istediği kaydedildi.

İki hafta sonra yapılacak kongrenin bile konuşulmaması gerektiğini dile getiren Orman’ın, “Sadece derbi değil, seçim hakkında da konuşulmaması lazım. Bizim tek gündemimiz şampiyonluk. Başka konuları konuşursak camiayı şampiyonluk yolunda bir arada tutamayız. Takımdan gidecekler ve kalacaklar konusu da derbinin ve şampiyonluğun önüne geçmemeli” diye konuştuğu aktarıldı.

‘Rakiplere saygısızlık’

Spekülatif demeçlerle derbiye gölge düşürüldüğünü dile getiren Beşiktaş Başkanı’nın, “Böyle şeylerin konuşulması bile rakiplere saygısızlık demektir. Şerefinle oyna, hakkınla kazan diyen bir kulübüz. Derbinin centilmenlik içinde geçmesini diliyorum. İnşallah kazanan biz oluruz” yorumunu yaptığı vurgulandı.