Biz sadece adalet istiyoruz!

Siyah-Beyazlılar'ın 1 numarası, FANATiK'e gündem yaratacak açıklamalarda bulundu: Fırat Aydınus hakkında yaptığım konuşma rastgele yapılmış bir şey değildi. Sadece adalet istiyoruz ve buna engel olabilecek her şeyi deşifre edeceğiz. Hiçbir kulüp ile

GÜNDEM 23.09.2015 - 10:03 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
 Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Gençlerbirliği mücadelesinde görevlendirilen Fırat Aydınus’un bu maça atanmasından; hafta sonunda oynayacakları Fenerbahçe derbisine kadar birçok önemli konuda FANATİK’e açıklamalarda bulundu.
İlk olarak Fırat Aydınus’un Fenerbahçe derbisi öncesinde Gençlerbirliği mücadelesinde görevlendirilmesinin manidar olduğunu söyleyen Orman, “Arnavutluk’ta hakem Fırat Aydınus hakkında yaptığım konuşma rastgele yapılmış bir şey değildi. Fenerbahçe ile maçımız var. Bir tarafta yıllardır rakibimizin maçına verilmeyen hakem atanıyor. Diğer yanda bizim maça daha farklı bir atama yapılıyor. MHK, madem öyle Barış Şimşek’e Fenerbahçe’nin Bursa maçında değil derbide görev verseydi. Biz durumu görünce ne yapılmak istendiğini alt metinden okuyoruz. Yok öyle. Sadece adalet istiyoruz ve buna engel olabilecek her şeyi deşifre edeceğiz” diye konuştu. İşte Siyah-Beyazlılar’ın 1 numarasının diğer sözleri;

‘Güneş, en doğrusunu yaptı’ 

“Böyle kayıp puanlar olabilir. Futbolun içinde var. Şenol hoca, Gençlerbirliği karşısında bütün hamleleri doğru yaptı. Bir stres var. Lig ve Avrupa’da maçlarda girilen pozisyonlar gol olsa, şimdiden rekor kırılacak. İlerleyen dönem içerisinde daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Hocamız ve ekibimize olan güvenim tam.”

‘Derbide Olimpiyat dolmalı’

“Fenerbahçe derbisi öncesinde tribünlerin tamamen dolmasını istiyoruz. Beşiktaş her maça galibiyet için çıkar. Ezeli rakibimizi Olimpiyat’tan eli boş göndermek istiyoruz. Hiçbir kulüp ile sorunumuz yok. Her yerde çok iyi karşılanıyoruz. Pazar günü de Fenerbahçe kafilesini en iyi şekilde ağırlayacağız. Buyursunlar gelsinler.”

‘Stat için tarih vermeyeceğim’

“Stat çatısı için geri sayımdayız. Bayram sonrasında ümit ediyorum tamamen kalkmış olacak. Vinçlerin sökülmesi biraz süre alacak. Çatı, 42 ayrı noktadan halatlar üstünde özel krikolar ile yükselecek. Bu işlem biter bitmez de koltuk montajı ile birlikte vinçler sökülünce zemin çalışması başlayacak. Artık tarih vermeyeceğim. En kısa sürede biter bitmez açacağız.”  

‘Her türlü eleştiriye açığız’

“Geceli gündüzlü çalışıyorum. Arnavutluk dönüşü sabah 07.00’de toplantı yaptık. 1.5 saat uyku ile kalkıp orada bulundum. Öyle dışarıdan atıp tutmak ile sosyal medyada yalandan sallamak iş değil. Yüzüme başka, arkamızdan başka konuşulmasın. Her türlü eleştiriye açığız. Yeter ki hakaret içermesin. Yol gösterilsin.”

‘Formamızda yer kalmadı’

“İnşallah sezon sonu şampiyonluk turunu yeni stadımızda atacağız. Kupayı da alacağız. Avrupa’da en azından yarı final oynamak istiyoruz. Mayıs ayındaki olağan kongremizi de yine statta yapacağım. Beşiktaş sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın hatta dünyanın en önemli markalarından biri. Sponsorluk için talep çok. Göğüs reklamı bulamayan kulüpler var. Biz formamızda boş yer arıyoruz. Yer kalmadı. Yeni şort reklamı için çalışıyoruz.”

Orman, Aydınus için ne demişti?

Fırat Aydınus, geçen sezon oynanan Fenerbahçe maçında formasını çıkarıp sahayı terk eden Emmanuel Emenike’yi görmediğini iddia etmiş ve bunun ardından Beşiktaş cephesinden büyük tepki çekmişti. Başkan Orman, derbiye 1 hafta kala Aydınus’un Gençlerbirliği maçlarında görevlendirilmesinin ardından, “Bu hakemi ve yardımcılarını dikkatle takip edeceğiz” sözlerini sarf etmişti.