Biz Liverpool'u bile bitirdik!

Siyah-beyazlı futbolcular soyunma odasında 2-1’lik skorun şaşkınlığını yaşarken, üzerlerine gelecek hali olmayan rakibi kendilerinin ateşlediğini belirttiler.

GÜNDEM 14.03.2015 - 06:33 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçında deplasmanda Club Brugge’a 2-1 yenilen Beşiktaşlı futbolcuların karşılaşma sonrası büyük bir şaşkınlık içinde oldukları öğrenildi.

Soyunma odasında doksan dakikanın kendi aralarında bir değerlendirmesini yapan siyah-beyazlı oyuncular, bu yenilgiye inanamadıklarını söylediler.

Daha ilk maçta turu ceplerine koymaları gerektiğini savunan futbolcular, alınan skorun kendilerine iyi bir ders olması gerektiğini belirttiler.

İkinci yarı oyundan alınırken, kulübede kaçan gollere isyan eden Olcay Şahan’ın arkadaşlarına dönerek, “Moral bozmayın beyler. Biz İstanbul’da Liverpool’u bile bitirdik, Brugge’u mu bitiremeyeceğiz... Üzülelim ama önümüze bakalım” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Olcay Şahan’ın bu sözlerine hak veren diğer futbolcuların ise “1-0’dan sonra Belçika’da turu geçebilirdik. Rakibin üstümüze gelecek hali bile yoktu. Onları resmen bir ateşledik. Bir anlık dalgınlık işimizi belki zora soktu ama bu turu geçeriz” dedikleri belirtildi.

Rövanş maçının biletlerinin şimdiden tükenmesi ve tribünlerin tamamen dolacak olması nedeniyle ibrenin kendilerinden yana olduğunu düşünen siyah - beyazlı oyuncular, “İngilizler bile Olimpiyat Stadı’ndaki atmosferden etkilendi. Dolu tribünlerle işimiz daha da kolay. Taraftarı burada üzdük ama İstanbul’da sevindireceğiz” diye konuştular.

Tolga’dan moral

 

Sakatlıktan yeni çıkan Kaptan Tolga Zengin de soyunma odasında arkadaşlarına moral verirken avantajın hâlâ Beşiktaş’ta olduğunu söyledi.