Sporting Lizbon'un transfer etmek istediği Quaresma için Beşiktaş'tan yanıt geldi. Yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak, Portekizli oyuncuyu satmayacaklarını söyledi.
Beşiktaş'ın Sporting Lizbon'a Quaresma cevabı geçikmedi. Portekiz ekibinin Başkanı Bruno de Carvalho, Ricardo Quaresma'yı takımında görmek istediğini ve yıldız oyunca sezon başından bu yana olan ilgilerinin sürdüğünü söylemişti.
 
Başkan Carvalho'nun yaptığı bu açıklamaya yanıt, siyah beyazlı kulübün yönetim kurulu üyesi Metin Albayrak'tan geldi. Quaresma'nın, takımın önemli parçalarından biri olduğunu vurgulayan Albayrak, "Farklı kulüplerin oyuncularımıza ilgi duymasını normal karşılıyoruz. İyi bir kadro oluşturduk ve takımımızda değerli futbolcularımız var. Ancak şu an sezon devam ediyor. Quaresma da kadrodaki önemli oyuncularımızdan bir tanesi. Kendisinden memnunuz. Quaresma ile yola devam edeceğiz. Futbolcumuz da burada oynamaktan mutlu ve kariyerini Beşiktaş'ta sürdürmek istiyor" ifadelerini kullandı.

Albayrak herkesin farklı oyuncuları kadrosunda görmek istediğine de değinirken, "Sporting Lizbon Başkanı, Quaresma'yı kadrosunda görmek istediğini söylemiş ama bu işler istemekle olmaz. O zaman biz de Messi veya Neymar'ı takımda görmek isteriz" diyerek transfer haberlerine son noktayı koydu.

Anlamlı ziyaret
Albayrak ayrıca, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Beşiktaş Belediyesi ve Rotary Türkiye'nin birlikte organize ettiği Beşiktaş Barbaros Meydanı'ndaki Engelsiz Yaşam Festivali'ne katıldı.

ALS Derneği'nin standını ziyaret eden Albayrak, burada BJK TV'ye açıklamalarda bulundu. 

Beşiktaş'ın sosyal sorumluluk projelerine verdiği yüksek önemi hatırlatan Albayrak, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen bu etkinlikte yer almaktan çok mutluyum. Çağımızın önemli hastalığı ALS. Derneğin başkanı eski bir futbolcu İsmail Gökçek ve eşi Adalet Hanımın davetine teşekkür ederim. Beşiktaş Kulübü olarak başlatmış olduğumuz sosyal projelerimize bir yenisini daha eklemeyi planlıyoruz. ALS Derneği ile beraber sürekli hale getirebileceğimiz sosyal sorumluluk projeji için önümüzdeki günlerde bir araya geleceğiz. İsmail Bey ve Adalet Hanım ile emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başkanımızın, Camiamızın ayrıca Şenol Güneş hocamızın ve futbolcularımızın da selamını ilettim. Sporcularımızla birlikte ALS Derneği'ni de ziyaret etmek arzusundayız" açıklamasında bulundu.