Porto ile ipleri kopartan Q7'ye geri dönüş yolu açıldı Portekizli, başkan Orman'ın tüm şartlarını kabul etti.

Beşiktaş'ta dün sürpriz bir gelişme yaşandı. Rakiplerin yıldız transferlerle takımlarını güçlendirmesinin ardından harekete geçen siyah-beyazlı yönetim, taraftarın gönlünde taht kuran Ricardo Quaresma'yı yeniden gündeme aldı. Siyah-beyazlı formayı giydiği dönemde tribünlerin sevgilisi haline gelen Ricardo Quaresma'ya dönüş yolu açıldı. Sporting Lizbon'un hocası Jorge Jesus'u övdüğü için Porto'da istenmeyen adam ilan edilen Portekizli oyuncuya, başkan Fikret Orman "Kimse Beşiktaş'tan büyük değildir. Hocamız Şenol Güneş'in kurallarına sonuna kadar uyacaksa gelebilir" diyerek şartlı onay verdi. Portekizli yıldız da başkan Fikret Orman'ın şartlarını kabul edince bu transferin yolunun açıldığı iddia edildi. 

 

1+1 yıllık teklif yapıldı 


Beşiktaş yönetiminin, Quaresma'dan bonservis sorununu kendisinin çözmesini istediği ve "Bunu sorun etmeyin" yanıtını aldığı belirtildi. Porto'da sezon başına 700 bin euro kazanan tecrübeli futbolcuyla 1+1 yıllık sözleşme yapılacağı kendisine de 1.5 milyon euro ödeneceği ifade edildi. Bu arada yeni sezon çalışmalarına başlayan Porto, dün Hollanda'da yapılacak kamp çalışmaları için bu ülkeye hareket etti. Geçen hafta kulüpten Ricardo Quaresma'nın bugün kampa katılacağı ve takımla birlikte Hollanda'ya gideceği açıklaması yapılmıştı. Ancak Quaresma Porto kampına katılmadığından, yıldız oyuncunun Beşiktaş'a dönmek için böyle bir uygulama içine girdiği ifade edildi.

Gözden kaçırmayın

Arnautovic, Beşiktaş yönetimine haber gönderdi Arnautovic, Beşiktaş yönetimine haber gönderdi

 

Q7 İLE 'HEDEF ŞAŞIRTMA' İDDİASI


Dün ortaya çıkan Quaresma'nın geri dönüşü haberleri hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Beşiktaş yönetiminin, yapmayı düşündüğü 'yıldız' transferi konusunda, elini güçlendirmek ve fazla bonservis bedeli ödememek için Quaresma isminin ortaya atılmasına müsaade ettiği ifade edilirken; resmi siteden bir açıklama yapılmaması da kafalarda soru işareti yarattı.

 

BAŞKAN ORMAN VE Q7 AYNI ANDA LONDRA'DA


Siyah-beyazlılarda dün ortaya atılan "Quaresma Beşiktaş'a dönüyor" iddiasının ardından çarpıcı bir gelişme daha yaşandı. Başkan Fikret Orman, Remy transferi için Chelsea kulübüyle görüşmek için Londra'ya giderken; yıldız futbolcu Quaresma'nın da aynı gün içerisinde Londra'da olduğu ortaya çıktı.