Kartal Bakışı yazarı Erkan Korkmaz 207/2018 Süper Lig sezonunda yaşananları çarpıcı bir dille kaleme aldı.

Öncelikle yazıma son iki yılda bize yaşattıkları bu müthiş dönemden ötürü takımızdan duyduğum gururu belirterek başlamak istiyorum. İki yıl üst üste şampiyonluk, ilk yıl Avrupa liginde çeyrek final, bu sene şampiyonlar liginde namağlup gruplardan çıkıp son 16 turu oynamak son derece güzel işlere imza attılar.

Aslında bu işler Şenol Güneş’i milli takıma göndermeyişimizle başladı, bunun intikamını da bizden bu şekilde aldılar, Feneri del Medel’den, ödedik biz bedel noktasına geldik..

Yok muydu bizde eksik gedik ? Mesela çok iyi bir atanımız yoktu, Demba Ba, Mario Gomez, Aboubakar dan Vagner Love seviyelerine geldik, büyük bir inançla söylüyorum şu yazdığım üç isimden birisi bu sezon kadromuzda olsa 10 puan farkla şampiyonluğu çoktan garantilemiş, elimizde çekirdekler ikincilik mücadelesini izliyor olacaktık. Hatta devre arasında gönderdiğimiz Cenk Tosun bile takımda kalmış olsaydı bu tezim gerçekleşecekti, bundan eminim.

Final maçlarını oynayamadık mesela bu sene defalarca ayağımıza kadar gelen fırsatları kullanamadık, belki de sezonun en kötü futbolunu Başakşehir maçında oynadık, aslında o gün kaybettiğimiz 3 puan değil bizzat şampiyonluğun kendisiydi. Sonra şans bize tekrar güldü. Galatasaray maçı bütün sezonun hesabını kitabını kapatabileceğimiz fırsatı sundu. İşte gol atmayı bilmeyen forvetlerimiz sayesinde o maçı da kazanamadık, lig bizim için bitti. Kalan 30 maç içinde birçok şey söylenebilir ama kendi göbek bağımızı kesmeyi beceremedik. 

Oysa yıl başında Şenol Güneş ısrarla Burak Yılmaz’ı istedi kadroda. Biz çok bilmişler engel olduk, bu adam kimi isterse biz almıyoruz, ve her sene istisnasız en iyi oyuncularını gönderiyoruz ya da alamıyoruz. İlk sene Demba Ba, sonrasında Mario Gomez, Aboubakar ve bu sezon devre arasında Cenk Tosun. Mesela Şenol Hoca göreve geldiği günden bu yana sol ayaklı stoper istiyor biz ise inatla hocanın istemediği sağ ayaklı adamları bulup getiriyoruz. Bu pencereden baktığım zaman ise Şenol Hoca ve başarıları benim gözümde çok daha anlamlı oluyor.

Bir de hocamız üzerinden hayata tutunan insanlar vardı bu sezon, Ümit Özat ve Aykut  Kocaman bunlarını başını çekerler... Bizimle alakalı olsun olmasın her maçın sonunda  hocamızın adını ağızlarına almadan demeç veremez oldular. Fenerbahçe ile oynadığımız yarı final rövanş maçında hocamıza yapılan saldırı ve sonrasında yaşanan durumlarda, bu hazımsızlığın en büyük örnekleriydi. 

Sonra bir de ne bela bir şeydir o, kumpas diye bir örtü mekanizmamız var. İşinize gelmeyen ne varsa hemen kumpas, hemen bilmem kimlerin işi.. Bir futbol maçında olan olaylar yüzünden ilgili ilgisiz herkes yorum yaparak, federasyonu yönlendirebiliyor....

Federasyonun ve siyasi kimlik sahiplerinin el birliği ile her açıdan canımızın yakıldığı bir sezonu bitiriyoruz.

Galatasaray’ı şampiyon yapalım batmasın,

Başakşehir’i Avrupa kupalarına yollayalım, daha iyi fiyata satılsın,

Fenerbahçe’ye kupayı verelim,  Aziz Yıldırım koltuğunu kurtarsın,

Beşiktaş mı ? Gebertelim, ağızlarını burunlarını kıralım, durduralım bitsinler temalı 2017-2018 sezonunu bu şekilde özetliyorum kendi penceremden.

Gözden kaçırmayın

Serdal Adalı'ıdan Çarşı ziyareti Serdal Adalı'ıdan Çarşı ziyareti

Yayında ve yapımda emeği geçen herkesin…

Ne değişir, biz daha çok seveceğiz, birinizi değil hepinizi yeneceğiz.

Erkan Korkmaz / Kartal Bakışı