Siyah-Beyazlı yönetim, kulüpten 103 milyon TL'lik alacağı bulunan Yıldırım Demirören'e yapmayı hedeflediği 40 milyon TL'lik ödemeden son anda vazgeçti. Başkan Fikret Orman'ın, kulübün mali durumundaki sıkışıklık sebebiyle böyle bir karar aldığı öğren

Gözden kaçırmayın

Onay: Ismael’in ekibi topa daha çok sahip olmalı Onay: Ismael’in ekibi topa daha çok sahip olmalı
 Beşiktaş’ta 2004-12 yılları arasında Başkanlık görevini yürüten Yıldırım Demirören, 8 yıllık macerasında kendi cebinden 103 milyon TL harcamış; yerine Fikret Orman’ın gelmesinin ardından bu alacağını yeni yönetimden istemişti.
Yeni Başkan Fikret Orman da görev başı yapması sonrasında kulübün Demirören’e olan borcunu yapılandırmıştı. Bu doğrultuda Spor Toto’yla Vodafone Arena’nın bir tribünü için isim sponsorluğu anlaşması yapan Siyah-Beyazlılar, buradan gelen 50 milyon TL’nin 40 milyon TL’sini Demirören’e aktarmayı hedefliyordu. Ancak kulübün mali akışındaki sıkışıklık yüzünden eski Başkan’a olan borcun ödenmesinin, yönetim tarafından ertelendiği açıklandı.

Yaptırımda bulunmadı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun başında bulunan Yıldırım Demirören’in de bu gelişmenin ardından alacağıyla ilgili olarak kulübe herhangi bir hukuki yaptırım başlatmadığı bu konuda Fikret Orman’ın başında bulunduğu yönetime güvendiği bildirildi.
 Fanatik