Bir takımı şampiyon ilan etmek yanlış olur

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, liglerin akıbeti konusunda görüş bildirdi. Maçların taraftarsız oynamamasını savunan Çebi, "Bir takımı şampiyon ilan etmek yanlış olur" dedi.

GÜNDEM 31.03.2020 - 10:36 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, tüm dünyada sporu durma noktasına getiren corona virüs salgını süreci hakkında konuştu.

Liglerin durumuyla ilgili Hürriyet'e açıklamalar yapan Çebi, tek gündemlerinin insan sağlığı olduğunu ve ancak seyircili maç yapılacak koşullar sağlanması durumunda oynatılıp tamamlanması gerektiğini söyledi.

"ŞAMPİYON İLAN EDİLENE ÖMÜR BOYU PROBLEM OLUR"

Ahmet Nur Çebi, liglerin geleceği konusunda uyarılarda bulunurken "Bir takımı şampiyon ilan etmek yanlış olur" dedi.

Play-off formulüne sıcak bakmadığını dile getiren Çebi, "Her şey yolunda ise lig oynansın zaten. Eğer oynanmıyorsa ligler iptal edilmeli. Lig şu anki duruma göre bitirilir ve birinci sıradaki kulüp şampiyon ilan edilirse, o takıma ömür boyu problem olur. Düşünsenize, şampiyonluğunuz tescil edilmiş ama birileri gelip 'Lig oynansaydı biz şampiyon olacaktık' diyecek. Bu da şampiyon olan takıma hep sırtında taşında zorunda kalacağı bir zül olacaktır." dedi.

UEFA KUPALARINA KATILIM

Çebi Avrupa kupalarına katılım konusunda ise şunları söyledi:

"Sadece bizim ligimizde değil Avrupa'daki her ligde bu durum söz konusu. UEFA tüm ligler için standartını belirleyecektir. Daha önce de ifade ettiğim üzere UEFA teamülleri gereği son 5 yılın başarı ortalamasına bakılarak ülkeyi temsil edecek takımlar belirlenebilir. UEFA'nın kulüplere vereceği Avrupa kupalarına katılım ücretleri de eşit bir şekilde diğer kulüplere dağıtılabilir."

"PAHALI VE YAŞLI DÖNEMİ BİTTİ"

Gelecek sezon planlaması ve transfer artık popülist davranmayacaklarını söyleyen Ahmet Nur Çebi, Sergen Yalçın ile öze dönüş hareket başlattıklarını ifade etti.

"Pahalı ve yaşlı futbolcu transferi kesinlikle yapılmayacak. Beşiktaş için gelecekte değer ifade etmeyecek transferler olmayacak. Ancak bir iki tecrübeli ve ahlaklı futbolcunun gençlere örnek olması açısından kadroda bulunmasında büyük fayda olacağını düşünüyorum. Ancak onların da yaşı, ücreti ve sayısı abartılı olmayacak."

"VAR HAKEMLERİ YABANCI OLSUN"

Çebi, hakem hataları ve MHK yorumunda ise; "Hakemlerden her kulüp şikayetçi. Aslında bu da çok garip. Herkes 'Hakkımız yendi' diyor. Hakemler arasında ahbap-çavuş ilişkisi var. Ağabey-kardeş gibiler. VAR odasında genç bir hakem var; nasıl çağıracak sahadaki ağabeyini? Bence, bu nedenle VAR odalarında yabancı hakemler görev yapmalı" şeklinde görüşlerini dile getirdi. (Kaynak: Ntvspor.net)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@