'Bir Kuruş Yoktur'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Olağanüstü Tüzük Tadil Kongresi'nde Kartal Yuvası'ndaki yolsuzlukların yeniden gündeme getirilmesine sinirlendi.

GÜNDEM 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Olağanüstü Tüzük TadilKongresi'nin bitiminde yaptığı konuşma ile eleştirilere cevap verdi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın ve sonrasında 400kişinin kulübe üye yapıldığı eleştirilerine Orman, "400 isim var, üyeyapılmıyor dendi. Listeni al gel bizzat ilgileneceğim. İki senede yapmışolduğumuz üye sayısı beş bindir. Fenerbahçeli, Galatasaraylı üye çokkonuşulan konu. Ancak yeni üyenin hangi takımdan olduğunu bulmak izafikonudur. Tüzüğümüz buna müsait değil" diye cevap verdi.

"BİR KURUŞ YOKTUR"Orman Kartal Yuvası mağazalarında yaşanan yolsuzlukların tekrargündeme getirilmesi üzerine "Bunu bulan, ortaya çıkaran biziz. Üstünüörten değil, savcılığa suç duyurusunda bulunan biziz. Savcılık delilleritoplayıp dava açıyor. Hukuksal olarak bunun haricinde yaptırımdurumumuz yok. Hapse atacak gücüm yok. 'Bunu işe alan arkadaşlar istifaetti mi?' diye soruluyor. Benim şirketlerimde de yolsuzluklar oluyor.İşe aldığınız kişi, bir suistimal yaptı diye patronun şirketi sattığı,kapattığı nerede görülmüş. Üstü örtülüyormuş gibi konuşulması beni çoküzmektedir. Beşiktaş'ta üstünü örteceğimiz bir kuruş yoktur" şeklindeaçıklama yaptı.

"HİÇ BİR DAVAYI GERİ ÇEKMEDİK"Fulya projesinin ilk günden beri takipçilerinin kendileri olduğunubelirten Fikret Orman "Buranın da takipçisi ilk günden itibaren bizolduk. Şikayeti geri çektiğimizi söyleyen müfteridir. İç İşleriBakanlığı'na dilekçe verip müfettişlerden inceleme isteyen biziz. Hiçbirdavayı geri çekmedik. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Dedikoduylaçoluk çocuğu örgütleyenleri de kınıyorum. Senelerdir bekleyen konularınbenden ve yönetim kurulundan beklenmesi bana ağır geliyor" diye konuştu.

"HER AYIP KENDİNİ BAĞLAR"Fenerbahçe'nin cezası ile ilgili kulüp sitesinden yapıln resmiaçıklamaya gelen eleştirileri de yanıtlayan Orman, "Fenerbahçe ileilgili açıklama sadece iyi niyet açıklamasıydı. Antrenörlerin,oyuncuların cezası ertelendi, 'taraftarların da ertelensin' dedik. İyiniyet dalgasıydı. Fenerbahçe Kulübü'nün taraftarı Süleyman Seba aleyhinebağırmış. Her bağıran taraftara Beşiktaş Kulübü yanıt vermez. Ona okulübün yöneticileri yanıt vermeli. Her ayıp kendini bağlar.Beşiktaşasaletin takımıdır, biz de o asaletle yönetiyoruz. O ayıp kendilerinibağlamaktadır. Süleyman abi konusunda unutmayalım ki Beşiktaş'ta en çoküzen bizim taraftar grubumuz olmuştur" dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@