Bilic'ten Asteras maçı mesjaları! Basın toplasıntısında konuşan Slaven Bilic, Yunan ekibi karşısında alınacak 1 puanın turu geçmek için yeteneceğini söylerken, "bize 1 puan yeter düşüncesiyle çıkarsak kötü olur. Ama sonuçta çılgınca oynamayacağız" de

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun transferinde Yunanlı rakip! Cenk Tosun transferinde Yunanlı rakip!

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, UEFA Avrupa Ligi'nde oynayacakları Asteras maçı öncesi basının karşına çıktı.

Asteras maçının çok önemli olduğunu söyleyen Bilic, "Gruptaki 3 takım çıkmak için şansa sahip. Şu anda lideriz ama bu pozisyonumuz yarınki maçlar sonucunda değişebilir. Rakibimize karşı oynadık. İyi bir takım. Burada iyi mnaçlar çıkardılar. Mainz ve Maccabi'yi elediler. Partizan'ı yendiler ve Tottenham'a karşı çok iyi oynadılar. Biz gruptan çıkmayı hedefliyoruz. Rakibe saygımız var ama yarın grubu bitirmek istiyoruz. Son maçta neler olur bilemem ama yarın gruptan çıkmak istiyoruz. Bunu yapacak güçteyiz. Türkiye liginde lideriz ve gruptan da başarılı bir şekilde çıkmak istiyoruz" dedi.

"FELSEFEMİZ DEĞİŞMEYECEK"
Asteres maçının planı basın toplantısında açıklamayacağını ifade eden Hırvat teknik adam, "1 puanın bize yarayacağı önemli. Bu rahatlık maçta üzerimizdeki baskıyı alacak. Bu açıdan önemli. Defansif oynamaya verilen örneği 20 yıl önce İtalyanlar yapardı bir puan için. 10 yıl önce de Yunan Milli Takımı bunun en önemli örneğini gösterdi. Ben bu zamana kadar böylesi bir defansif takım görmedim. Biz böyle yapmayacağız. Gruptak çıkmak için bir puanın yetiyor olması felsefemizi değiştirmeyecek" diye konuştu.
 
"BİR KORNERE 8 ADAM GÖNDERMEYECEĞİZ"
"Biz ligde de tüm maçlarımızı hücum ağırlıklı oynayacağız" diye Bilic, "Bunu değiştirmemiz mümkün değil çünkü  buna göre antrenman yapıyoruz. Zaten yarın akşam bize 1 puan yeter düşüncesiyle çıkarsak kötü olur. Ama sonuçta çılgınca oynamayacağız. Mesela bir kornere 8 adam göndermeyeceğiz. Ama bu 3 adam göndereceğimiz anlamına da gelmiyor. Her zaman yaptığımız gibi 5 adamla gideceğiz" ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ"
"Bizim büyük hedeflerimiz var" diyen Bilic, "Ligde ve Avrupa'da şampiyon olmak isteriz. Şu anda Avrupa Ligi'ni veya Süper Lig'i kazanmaktan bahsetmek için çok erken. Şu anda yarınki maçımızı kazanmak için konuşmamız lazım. Bu hedefleri konuşmak için Şubat ve Mart aylarını görmemiz lazım. Pazartesi günü ligde oynayacağımız Karabük maçını kazanmayı düşünmemiz lazım. Türkiye'de tüm takımlar için lig öncelikli bir hedef ama bu Avrupa Ligi'nin bizim için önemsiz olduğu anlamına gelmez" diye konuştu.