Beşiktaş Yönetimi sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Çek stoperi gözden çıkardı.

Siyah-beyazlılar, doktor Ertuğrul Karanlık’ın tedavisini kabul etmeyen ve bu nedenle 1,5 aydır sahalardan uzak olan Sivok’un biletini kesti. Başkan Fikret Orman’ın, “Boşuna para ödüyoruz” dediği tecrübeli oyuncunun takımdan ayrılmak için kalan bütün ücretini istediği belirlendi.

Beşiktaş’ta 2008’den bu yana forma giyen ve şampiyonluk sevinci de yaşayan Tomas Sivok ile yönetim arasındaki ipler kopma noktasına geldi.

Son 1,5 yılı sakatlıklarla boğuşarak geçiren Çek stoperin, kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’ın tedavisini kabul etmediği için gözden çıkarıldığı belirlendi. Sivok sezon sonunda bitecek olan sözleşmesinin karşılıklı fesh edilmesi teklifini de geri çevirdi.

Gözden kaçırmayın

Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü

Yıllık 1.4 milyon euro kazanan Sivok ayrılık için sezon sonuna kadar olan alacaklarının tamamını isterken, siyah-beyazlılar bunu kabul etmedi. Çek futbolcunun, yönetimin kararlı tutumu üzerine dizindeki sakatlığını gerekçe göstererek takımdan ayrı çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

1,5 ay daha yok

Daha önce dizinden atroskopi geçiren Tomas Sivok’un, doktor Ertuğrul Karanlık’ı dinlemediği için ciddi sorunlar yaşadığını düşünen siyah-beyazlı yönetimin, 31 yaşındaki Çek futbolcuyla yolları ayırmaya kararlı olduğu aktarıldı. Uzun süre Sivok’un takımda kalması yönünde tavır sergileyen Başkan Fikret Orman’ın ise yakın çevresine, “Ben kendi kulübümün doktorunu dinlerim. Daha önce izin verdik, ama sakatlıktan kurtulamadı. Son 1,5 sezondur Sivok’tan verim alamıyoruz. Boşu boşuna para ödüyoruz” ifadelerini kullandığı aktarıldı.Yurt dışından gelen teklifleri geri çevirdiği için yönetimin tepkisini çeken Tomas Sivok’un hangi tedaviyi kabul ederse etsin, ligin son 1,5 ayına yetişeceği bildirildi. Karşılıklı restleşme nedeniyle gerekli tedaviyi göremeyen deneyimli oyuncuyla sezon sonunda yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

‘Bir kenara fırlattılar’

Tomas Sivok’un menajeri Jiri Müller, Çek basınına çarpıcı açıklamalar yaptı. Sivok’un, Başkan Fikret Orman’dan izin alarak Prof. Dr. Pavel Kolar’a muayane olduğunu kaydeden Müller, “Kolar hafif bir fizik tedavi ile tam olarak iyileşmesinin mümkün olduğunu söyledi. Ancak Beşiktaş’a bağlı 4 doktordan 3’ü ameliyat önerdi. Sadece ana kulüp doktoru bu görüşe katılmadı. Bize seçenekler verdiler ama hiçbiri kabul edilebilir değildi. Sivok’un sakatlığı yavaş yavaş geçiyor fakat üzerinde baskı var ve 1,5 ay kaçırdı. Onu bir kenara fırlattılar” dedi.

‘Ağrım artarsa ameliyat şart’

Tomas Sivok sakatlığının son durumuyla ilgili BJK TV’ye konuştu. Futbolu özlediğini kaydeden Çek oyuncu, “Klasik yollarla sakatlığımı atlatmaya çalışıyorum. Antalya’da idman temposunu ağırlaştırınca yeniden ağrılarım arttı. Antrenman tempomu her gün biraz daha artırıyorum. Tempomu üst seviyelere taşıdığımda ağrı olmazsa, takıma döneceğim” dedi. Ameliyat olmayı reddettiği iddialarını da değerlendiren Sivok, “Ağrılarım tekrar artarsa ameliyat olmaya mecbur kalacağız. Tek yapmaya çalıştığım kulübüme, arkadaşlarıma ve yeşil sahalara geri dönmek” yorumunu yaptı.