Spor Toto Süper Lig’in lideri Beşiktaş, iki heyecanı birden yaşıyor. Son 8 haftaya şampiyonluğun en büyük adayı olarak giren Beşiktaş, aynı zamanda yıllardır beklediği yeni stadına kavuşmak için gün sayıyor.


Siyah beyazlı taraftarların takımlarını hem şampiyonluk yarışında, hem de yeni stadyumda yalnız bırakmamak için Passolig Kart’a yoğun ilgi göstermesi ise Beşiktaş Passolig Kart sayısınırekor seviyede artırıyor.
Bir ayda 27 bin Passolig Kart
Vodafone Arena’nın 11 Nisan 2016 tarihindeki Beşiktaş-Bursaspor maçıyla taraftarlara kapılarını açacak olması, Passolig Kart kart sayısındaki artışa hız kattı. Beşiktaş’ın Passolig Kart sayısı, son 1 ayda 81 ilin tamamında gerçekleşen satışla birlikte yaklaşık 27 bin adet artarak 272.688’e ulaştı. Günlük kart satış ortalaması 250-400 seviyelerinden son iki günde 11 bin adedi geçti. 

Sadece son 2 günde Türkiye’nin 78 ilinden 11 bin 220 taraftar Beşiktaş Passolig Kart aldı. Son 2 gün içinde İstanbul’de en fazla Passolig Kart satılan ilçeler ise sırasıyla Beşiktaş, Kadıköy ve Ataşehir oldu. Bu sezon yüzde 57 artış yakaladı.2013 yılının Mayıs ayından bu yana bütün resmi iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı,Başakşehir Fatih Terim Stadı, Torku Arena, Osmanlı Stadı gibi farklı stadyumlarda oynayan Beşiktaş’ı taraftarları hiç yalnız bırakmadı. 2014-2015 sezonunda en fazla maç bileti satan kulüp olan Beşiktaş’ın sezon sonundaki kart sayısı 174 bin 104’e ulaşmıştı.

Siyah beyazlı taraftarlar bu sezon genelinde de Passolig Kart’a daha yoğun ilgi gösteriyor. Geçen sezondan bugüne Passolig Kart sayısı yüzde 57 oranında arttı.

Hedef, daha fazla seyirci ve şampiyonluk

Beşiktaş, 2015-2016 sezonundaki son üç iç saha maçını Vodafone Arena’da oynayacak. Beşiktaş’ın Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor’la yeni evinde oynayacağı maçlardaki en büyük kozu, yine taraftarları olacak. Beşiktaş, Vodafone Arena’da daha büyük seyirci desteğini arkasına alarak, şampiyonluğa ulaşmayı hedefliyor.KARTALBAKİSİ.COM/ÖZELHABER