Bilic'ten TFF'ye isyan!

Beşiktaş'ta, UEFA Avrupa Ligi'nde Tottenham ile oynanacak maç öncesi Slaven Bilic açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 10.12.2014 - 16:29 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven BilicUEFA Avrupa Ligi'ndekiTottenham maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Hırvat teknik adam sakatların durumu ile ilgili konuşurken, Süper Lig'de pazartesi günü maç yapmamalarına da isyan etti.

"Takım içindeki uyumu etkileyen en önemli faktör aldığımız sonuçlar. Yarın karşımızda büyük bir kulüp var. Zor bir sınav vereceğiz. Çok önemli bir maç. Kafamızın üstünde bir bıçak yok ancak grubu lider bitirmek bizim açımızdan çok önemli. Bu maçın sonrasında ligde oynayacağız. Önemli ve zor bir fikstrürümüz var. Yarın eksik oyuncular çok önemli isimler ama her şeye rağmen kazanıp grubu lder bitirmeye çalışacağız."

"OLUMSUZ BİR ATMOSFER..."

"Olumsuz bir atmosferden bahsetmek doğru olmaz. Ama neyi kastettiğinizi iyi anlıyorum. Londra'daki, Konya'daki gibi bir atmosfer olmayacaktır. Böyle olursa çok üzülürüm ancak bunun için ne yapabiliriz ki? Yine de karşımızdaki takım Tottenham ve bu oyuncularımız için büyük bir motivasyon sebebi..."

"PAZARTESİ NEDEN OYNAMIYORUZ"
 

"Pazartesi neden oynamadığımızı ben de bilmiyorum, anlamıyorum. Bu ilk kez de olmuyor. Tabi ki Pazartesi oynamak bizim için daha mantıklı olurdu. Yarın birçok eksiğimiz olacak. Gaziantep'te de bu durum böyle olacak. Rotasyon için fazla seçeneğimiz yok. Sorunlarımız var. Ancak sorunlarımız var diye bir kısmızmı birinci, bir kısmımız ikinci köprüye gidip, atlayacak değiliz. Rotasyona gidebiliriz. Rotasyona giren oyuncular da iyi performans gösteriyor. Yarın önemli bir maç ama pazar da önemli bir maç. Oyuncuların yorgun olduğunu düşünmüyorum. Antrenman temposunu da buna göre ayarladık. Sarıyer kupa maçı sonrasını örnek gösterebiliriz. O bizim için iyi bir antrenman oldu. Sonrasında da Trabzonspor önünde çok diriydik."

OYUNU TUTMAKTA SORUN VAR MI?

"Sadece Trabzonspor maçını baz alırsak 'evet' diyebilirim. Ancak maç içinde bunu 90 dakikaya yaymaya çalışıyoruz. Ancak rakiplerin planları da bunu engelleyebiliyor. Ama oyun kalitemiz de artıyor. Bunu sürekli hale getirmemiz gerekiyor. Şuan yapmamız gereken işi çalışmak, ayaklarımızı yere sağlam basmak olacak"

SAKATLARIN DURUMU...

"3 gün önce forvette 3 sağlam seçeneğimiz vardı ama maç sonrasında Cenk ve Furkan seçenekleri kaldı. Furkan genç bir oyuncu. Bu tek maçlık bir sorun olarak kalırsa, çok sorun olmaz. Ancak uzun sürerse biz de etkileniriz. 3 gündür hergün Mustafa'nın yanındayım. Mustafa çok yakında olmasa da yakında dönecek. Demba Ba'nın durumu, onda da bir kırık var ama onun durumu daha iyi ve çok daha kısa zamanda dönecek. Ancak acele etmek istemiyoruz. Yakında Ozi dönecek, Sivok dönüyor. Yarın için bunun üstesinden geliriz ama umarım bu sakatlık sorunu uzun sürmez."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@