Bilic'ten Oyunculara:Çıkın Kaybedin

Beşiktaş'ın Bursaspor'u yendiği maçın ardından devre arasında Biliç'in ilk yarı kötü oynayan takımıyla ne konuştuğu ortaya çıktı.

FUTBOL 24.09.2014 - 11:18 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Sezonun en zor deplasmanlarından Bursa’da ilk yarı sona ermişti. Sahada varlığı ile yokluğu belli olmayan, Bursaspor’un baskısı karşısında orta alanı bile geçemeyen Beşiktaşlı oyuncular soyunma odasının yolunu tutmuş, hocalarını beklemeye başlamıştı. Biraz sonra Slaven Bilic içeri girdi, soyunma odasının kapısı kapandı. Herkes Hırvat hocanın öfke dolu sözlerini bekliyordu. Ancak Bilic sessizce yerine oturdu, sakin bir şekilde oyuncularıyla konuşmaya başladı.

Sohbet eder gibi konuşan Bilic, “Beyler şunu söylemem gerekiyor ki bugüne kadarki en kötü Beşiktaş’ı izledim sahada. Sizleri tanıyamadım. Bir sorununuz, sıkıntınız varsa söyleyin. İlk yarıdaki bu tablo bize yakışmıyor. Bu oyunla hiçbir şekilde kazanamayız. Sorun kazanmak da değil! Beşiktaş takımı maç kaybedebilir. Çıkın kaybedin. Ama mücadele ederek, sahaya karakterimizi koyarak kaybedin. Beşiktaş takımı gibi oynayın, Beşiktaş gibi mücadele edin, öyle kaybedin! Çıkın ve bize yakışanı yapın. Yeter ki siz o benliğinizle, karakterinizle oynayın. Zaten bunları yaparsak, buradan galibiyetle döneriz” ifadelerini kullandı.

 

MİLLİYET