Beşiktaş, Spor Toto Süper Ligi 20 haftasında Bursaspor'la karşı karşıya geldi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü

Bilic yaptığı açıklamada;

-DRAMATİK BİR SON OLDU-

“Oyuncularımla gurur duyuyorum. Harika derbi galibiyeti aldık, iyi maç oldu. Bursaspor, çok iyi hücum eden bir takım, bizde böyleyiz. Kazanmayı hak ettik. Dramatik bir son oldu. 4-5 dakikada 3 gol oldu. Ortaya koyduğumuz performanstan memnunum. İlk yarının 20 dakikasında iyi değildik. Sonrasında oyunun genelinde üstünlük kurduk. Bursaspor, kontra ataklara tehlikeli olmaya çalıştı. Çok iyi performans gösterdik. 2-2 den sonra pes etmedik. Sağlam takım ruhu gösterdik. Şans geleceğini düşünüyorduk ve o şansı kullandık”

-FENERBAHÇE'NİN KULÜBESİ'NDE...-

“Doğru bir rotasyonla oyuncuların hazır olmasını sağladık. 15-16-17 oyuncuyu sürekli kullanıyoruz. Atınç, belli maç ritmini yakladı. Cenk de öyle. Oğzuhan ve Kerim sürekli süre olan isimler. Fenerbahçe’de yedek kulübesinde Meireles, Kadlec, Webo gibi uluslararası futbolcular var. Biz de çok iyi kadro derinliği oluşturduk. Kenardan gelen 3 oyuncu oyunu tamamıyla değiştirmedi ama seviyemizi yükselterek çok iyi katkı sağladılar”

-LIVERPOOL'A KARŞI ÇOK CİDDİ ŞANSIMIZ VAR-

Liverpool karşı sadece umudumuz yok çok ciddi şansımız var. Dünyanın en ünlü kulüplerinden biri. Ligde oldukça iyiler, toparlandılar. Son 16 maçta 1 kez kaybettiler. Kuralar çekildiğinde kötüydüler, şimdi öyle değil. Kağıt üzerinde Liverpool favori gözüküyor ama hedefimiz kesinlikle Liverpool’u elemek. Cesur oynayacağız. Arsenal’a karşı şanssız elendik. Tottenham’ı burada yendik ve grubu lider bitirdik. Liverpool’a karşı da bu ve bunun daha iyisini oynayacağız”