Bilic'ten Kovac'a Hayat Dersi

Hırvat Milli Takımı'nın eleştirilen hocasına seslenen Beşiktaş Teknik Direktörü, "Halka yakın ol. Git bir cafe'ye otur, biraz sosyalleş" dedi

GÜNDEM 25.09.2014 - 12:45 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Kartal'ın teknik direktörü Slaven Bilic, Hırvatistan Teknik Direktörü Niko Kovac'a tavsiyelerde bulundu. Ülkesinin Sportske Novosti gazetesine bir röportaj veren deneyimli çalıştırıcı, Dünya Kupası'ndan hayalkırıklığı ile dönen Hırvatların durumunu değerlendirdi ve eleştirilerin odağındaki meslektaşına seslendi.

Bilic, "İşine karışmak istemem ama Kovac'a tavsiyem halka yakın olmasıdır. İnsanlarla kontağı koparmamalı. Onların ne düşündüğünün farkında olmak, sizin hakkınızdaki eleştirilerini dinlemek çok önemlidir. Ben Split'te ve Zagreb'de yaşadığım dönemde sık sık bir cafe'ye gider, insan arasına karışır ve orada sosyalleşirdim" diye konuştu.

Siyah-beyazlıların teknik direktörü şöyle devam etti: "Bu size çok önemli avantajlar sağlar. Öncelikle bu insanların, medyanın satın alınmış bazı isimleri gibi nefret dolu olmadığını görürsünüz. İkinci olarak ise sizinle veya takımla ilgili bazı eleştirileri dinleyerek bunlar üzerine düşünme ve kafa yorma fırsatını edinirsiniz. Sonuçta insanlar takımı severler ve iyiliğini isterler".