Biliç'in yerine aday: 3 tecrübe

Hırvat hocayla sezon sonunda vedalaşacak olan Beşiktaş, teknik direktör listesini oluşturuyor:

GÜNDEM 21.05.2015 - 02:46 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

2012-13’te Aybaba, 2 sezondur da Biliç’le çalışan ancak hep 3. olan siyah-beyazlılarda yönetim ilk olarak deneyimleriyle parlayan 3 çalıştırıcı; Mustafa Denizli, Şenol Güneş ve Mircea Lucescu’yu gündemine aldı

G .ANTEP beraberliğiyle liderlikten düşen, Akhisar karşısında bıraktığı 2 puanla ipleri elinden kaçıran, Torku Konya yenilgisiyle şampiyonluk şansını kaybeden Beşiktaş’ta sezon sonu Slaven Biliç dönemi kapanıyor... 2012-13’te Samet Aybaba, son 2 sezondur da Biliç’le çalışan ama 3.’lükten öteye gidemeyen Fikret Orman başkanlığındaki siyah-beyazlı yönetim, 2016 yılında yapılacak seçime şampiyonluk kozuyla girebilmek için macera aramamaya karar verdi. 
 
GELECEK yıl takımın başına getireceği teknik direktör için liste oluşturmaya başlayan yönetim, gündemine önce Türkiye’yi tanıyan ve tecrübeleriyle ön plana çıkan 3 çalıştırıcı; Mustafa Denizli, Şenol Güneş ve Mircea Lucescu’yu aldı.
 
DENİZLİ, 2012 YILINDA ‘HAYIR’ DEMİŞTİ
 
FİKRET Orman aslında Beşiktaş başkanlığına ilk seçildiğinde Samet Aybaba’dan önce Mustafa Denizli ile görüşmüştü. Siyah-beyazlı yönetim 2012-13 sezonunu feda yılı ilan ederken bazı oyunculardan maaşlarında indirime gitmeleri istenmişti. Denizli’nin kadronun korunmasını şart olarak sunduğu Orman buna yanaşmazken o dönem ücretini indirmeyen Egemen Korkmaz takımdan ayrılıp F.Bahçe’ye gitmiş, Ricardo Quaresma ise kadro dışı bırakıldıktan sonra gönderilmişti. Bu nedenle de Mustafa Denizli-Beşiktaş birlikteliği gerçekleşmemişti. Mustafa Denizli şimdi de teklif gelmesi halinde aynı tutumu sergilemeyi düşünürken siyah-beyazlı yönetim, tecrübeli hocayı ikna etmenin yolunu arayacak.
 
TİMSAH, GÜNEŞ’İ TUTMAK İSTİYOR
 
2002 Dünya Kupası’nda milli takımımızı Dünya 3.’sü yapan Şenol Güneş ise hali hazırda Bursaspor’un başında. Bu sezon oynattığı futbolla büyük övgü alan, oyuncuları geliştirmesiyle ün yapmış olan Güneş’in Bursa’yla mukavelesi sezon sonunda bitiyor. Ancak geçtiğimiz günlerde bir dönem daha başkanlığa seçilen Recep Bölükbaşı ve yönetiminin tecrübeli hocayla yola devam etmek istediği de biliniyor. Burada da şu soru ortaya çıkıyor: “Eğer Güneş, Bursa’yı reddedip Beşiktaş’a giderse zaten arası açık olan iki kulübün ilişkileri daha da gerilir mi?” 
 
LUCESCU: Shakhtar’da kalacağım
 
LİSTEDEKİ diğer isim Lucescu da tıpkı Denizli gibi Beşiktaş’ı daha önce şampiyon yapmış bir hoca. 2004-05 sezonundan beri Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımını çalıştıran ve 3 Büyükler ne zaman bir hoca arasa adı ortaya atılan Romen çalıştırıcı, yıllarca aldığı tekliflere rağmen Türkiye’ye dönmedi. Şimdi yine Beşiktaş’ın gündemine gelen Lucescu dün Shakhtar’ın intrenet sitesine bir açıklama yaparak, “Kulübümle 1 sezon daha kontratım var. Buradan ayrılmak gibi bir niyetim yok. Söylentiler anlamsız” dedi.