Bilic'in Taktiği Ateşledi!

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in, transferde sağ bek istemesi ve bu bölgede İsmail Köybaşı’nı oynatması, Serdar Kurtuluş’ta doping etkisi yaptı.

FUTBOL 08.09.2014 - 12:49 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic’in, transferde sağ bek istemesi ve bu bölgede İsmail Köybaşı’nı oynatması, Serdar Kurtuluş’ta doping etkisi yaptı. Yakın çevresine “Formayı geri alacağım, ben daha bitmedim” diye konuşan Serdar, eski günlerine dönebilmek için temposunu daha da artırdı. Tecrübeli oyuncu, antrenmanlar dışında ekstra çalışmalara da başladı.

Sağ bekte formanın bir sol kanat oyuncusuna verilmesi nedeniyle ilk başta Bilic’e gönül koyan, fakat bunun fayda getirmeyeceğini düşünerek işine tekrar dört elle sarılan Serdar Kurtuluş, adeta kendisine güvenmeyenleriutandırmak için neredeyse komando eğitimine başladı. Forma şansının önünde sonunda bir gün kendisine geleceğine inanan siyah - beyazlı oyuncuya bu konuda ailesi de büyük destek oluyor.

"KİMSE SAVUNMA FUTBOLU BEKLEMESİN"

Önce Mustafa Pektemek sonra Demba Ba’nın yükselen formuyla forvet konusunda sıkıntı yaşamayan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic,  son olarak Cenk Tosun’un performansı karşısında mutluluğunu gizleyemedi.

Teknik heyetteki kurmaylarıyla Cenk Tosun’u değerlendiren Hırvat hoca, “Bu sezon forvet konusunda hiç sıkıntı yaşamayacağız gibi geliyor. Üç golcümüz de çok kaliteli ve formda. Keşke üçünü her maçta oynatabilsem ama Cenk Tosun böyle oynarsa bazı maçlarda gerekirse üçünü birlikte görevlendiririm. Birini kanatta, ikisini forvet de oynatabilirim. Üç forvetim böyle olduğu sürece kimse benden savunma futbolu beklemesin” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

 

Kaynak : MİLLİYET