Bilic'in o sözleri ve DOSTLUK

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmanın yankıları sürüyor.

GÜNDEM 25.03.2015 - 16:57 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan karşılaşmanın yankıları sürüyor. Kadıköy'de oynanan ve Emre ile Bilic arasında gerilime sebep olan karşılaşmanın ardından BJKTV, Emre için bir klip hazırlayarak milli futbolcunun Bilic'e tehdit ve hakarette bulunduğunu iddia etmişti. 

BJKTV'nin bu klibinden hemen önce başkan Fikret Orman'ın kulüp binasında Emre'yi ahlaksız olmakla suçlayan açıklamalarda bulunması gerilimi tavan noktasına ulaştırmıştı! Beşiktaş'ın bu açıklamaların ardından Fenerbahçe de bugün harekete geçti ve önce FBTV'den Slaven Bilic'in kamera görüntülerini ardından da resmi siteden Beşiktaş'ı ağır şekilde hedef alan açıklama metnini yayınladı.

Ezeli rakipleri birbirine düşüren açıklamalardan önce neler yaşanmıştı? Kısaca bir bakalım... Derbiden hemen önce Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'nun yaptığı "Tüm rakiplerimizi seviyoruz ama en çok Beşiktaş'ı seviyoruz" açıklaması gündemi bir anda ısıtmaya yetmişti. Fikret Orman'ın başkanlık koltuğuna oturduğu günden bu yana Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki açıklamalar her zaman sıcak ve samimi bir şekilde devam ediyor ve iki kulüp de zaman zaman birbirlerini destekleyici açıklamaların altına imza atıyordu.

Bu destekleyici açıklamaların bir örneğini de geçen yıl Nisan ayında gördük. Beşiktaş Kulübü, geçen sezonun 31. haftasında Fenerbahçe ile Ç.Rizespor arasında oynanan maçtan önce yaptığı açıklama, sarı-lacivertli kulübün seyirci cezasının kaldırılması gerektiğini resmi sitesinden yayınladığı bir yazıda belirtmiş ve sarı-lacivertli kulübün şampiyonluk kutlamalarını taraftarıyla birlikte yapması gerektiğinin altını çizmişti.

Fenerbahçe Spor Kulübü de Beşiktaş'ın yayınladığı bu açıklamanın ardından resmi sitesinden Beşiktaş'a teşekkür etmiş ve ", Türk sporunda renklerin kardeşliği, kulüplerin dostluğu adına çok önemli bir adım olarak gördüğümüz açıklamanız, başkanımız ve yöneticilerimiz nezdinde, kulübümüzü, camiamızı son derece mutlu etmiştir. Göstermiş oldukları bu değerli duruş için Beşiktaş Kulübü Başkanı Sayın Fikret Orman'a ve yönetim kuruluna, teşekkür ederiz." ifadelerine yer vermişti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic de Fenerbahçe ile geçen sezon oynanan karşılaşmanın ardından açıklama yaparak, "Fenerbahçe sadece iyi bir takım değil, gerçekten iyi insanlardan ve iyi karakterlerden oluşan bir takım." ifadelerine yer vermişti. Fenerbahçe Spor Kulübü resmi twitter hesabı da Slaven Bilic'in açıklamalarını yayınlamıştı.

İŞTE O TWEETLER: