Biliç ve Orman'dan Veda Toplantısı

Beşiktaş'ta Slaven Bilic ile yollar resmen ayrıldı..

GÜNDEM 30.05.2015 - 12:50 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Başkan Fikret Orman ile basın toplantısı düzenleyen Slaven Bilic, siyah-beyazlı takıma veda etti. Toplantıda ilk sözü Orman aldı.

Orman şunları söyledi:

"Hocamız geçirdiğimiz zorlu dönemde hiçbir şeyi mazeret göstermeden, tam bir Beşiktaşlı gibi davrandı. Şanssız bir sezon geçirdik. Beşiktaş önemli bir taraftar kazandı. Hocamızın kalbi Siyah-Beyaz renklerle atıyor. Hocamız Bilic ve yardımcılarına, şahsım ve Beşiktaş adına teşekkür ediyorum."

"ŞAMPİYON OLAMAMAMIZIN SORUMLUSU BENİM"

Slaven Bilic ise şöyle konuştu:

"Ben ve ekibim olarak hayatımızın belki de en mutlu döneminin sonuna geliyoruz. Ligin 5'te 4'lük bölümünde iyi oynayan takımdık. Şampiyon olamadığımız için üzgünüz. Şampiyon olamamamızın sorumlusu benim. Başkanımıza, bana Beşiktaş'ta çalışma şansı verdiği için teşekkür ederim. Artık Hırvatistan'da insanlar Beşiktaş'ı takip ediyor. Beşiktaş benim kulübüm, 'Asla geri dönmem' dememek lazım. Karşılıklı olarak ayrılık kararı aldık. Buradaki zorluklarla ilgili asla şikayet etmedim. Herkes elinden gelenin en iyisini yaptı"

 

Slaven Bilic: ‘Harika bir deneyimin sonuna geldik’
 
Başkanımız Fikret Orman’ın ardından bir konuşma yapan ve basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Slaven Bilic şu ifadeleri kullandı:
 
“Bu bir veda günü. Karmaşık duygular içindeyim. Ben ve ekibim üzgünüz. Buradaki harika deneyimin sonuna geldik. Eve dönerken Beşiktaş ailesiyle kurduğumuz harika ilişkiyle eve dönüyoruz. Mutluyuz ve gururluyuz. Fikret Orman, Ahmet Nur Çebi, Mete Vardar, oyuncular, taraftarlar ve basının çok büyük katkıları oldu. Hedefe ulaşamadığımız için üzgünüz. Ligin beşte dördünde en iyi oynayan takım bizdik. Şampiyon olamadıysak birinci sorumlu benim. Ekibimizle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Buraya gelmek için ilk teklif aldığımda bu işin bir işten daha büyük bir şey olduğunu anlamıştım. Bu duygu günden güne yoğunlaştı. Başkanımıza bana bu kulüpte çalışma fırsatı sunduğu için minnettarım. Hırvatistan’da Beşiktaş’ı takip eden insanlar var. Kalbim daima burada olacak. İki sezon boyunca gurur duyulacak işler yaptık. Beşiktaş için yeni bir sayfa açılıyor. Tüm çalışanlar ellerinden geleni yaptılar. Beşiktaş daima şampiyonluğa oynar. Stadın tamamlanmasıyla şampiyonluklar gelecektir. Modern futbolda hakemlik oldukça zor. Türkiye’de daha da zor. Hakem hatalarının kasıtlı olduğuna inanmıyorum. Evimizde oynayamadığımız için hakemler üzerinde bir baskı oluşturamadık. Şampiyon olamadıysak suçlanması gereken hakemler değil. Vodafone Arena’nın açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Stat açıldığında asla takımın başında niye ben yokum demeyeceğim sadece mutluluk duyacağım. Gelecekte de bu duygularım değişmeyecek. Konya’da kırk bin taraftarımız önünde oynadığımız ve kazandığımız Trabzonspor maçı, Bursaspor maçları, Arsenal ve Tottenham maçları çok güzeldi. Her sabah 9’da tesislere gelmek, buradaki emekçilerle sohbet etmek ve kahvaltı etmek çok keyifliydi.”
 
Konuşmaların ardından Başkan Fikret Orman, Slaven Bilic ve yardımcılarına Kulübe hizmetleri nedeniyle teşekkür etti ve plaket takdim etti.
 
Toplantı, Başkanımız Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin Slaven Bilic ve yardımcılarıyla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.