Liverpool rövanşında destan yazmayı planlayan Hırvat hoca, sakat ve cezalı isimlerin çok olması sebebiyle kadro kurmakta zorluk yaşıyor. Stoperde genç Atınç Nukan'a güvenen Slaven Bilic, sol bekte ise Uğur Boral opsiyonuna rağmen Atiba'ya forma verme

Kara Kartal’ın deneyimli teknik adamı Slaven Bilic, Türkiye Kupası’nın ardından önce Avrupa’da ardından da Süper Lig’de aldıkları yenilgileri; perşembe günkü Liverpool rövanşında kazanacakları zaferle unutturmayı planlıyor. Bu doğrultuda çalışmalarına Eskişehirspor maçının ardından dün ara vermeden başlayan Hırvat çalıştırıcı, sakat ve cezalı konumda bulunan oyuncuların çokluğu nedeniyle 11 kurmakta güçlük çekiyor. Perşembe günkü maçta, Tolga Zengin’in yokluğunda kaleyi Cenk Gönen’e emanet etmeyi planlayan Bilic, sağ bekte ise Serdar Kurtuluş tercihinden vazgeçmeyecek. Ersan Gülüm’ün bu mücadele öncesinde cezalı, Milosevic’in sakat olması ve bir diğer stoper Sivok’un da UEFA Listesi’nde yer almaması nedeniyle ilk etapta bu alanda Necip’i deneyen 46 yaşındaki çalıştırıcının, son olarak Atınç’ın üzerinde durduğu bildirildi. Sol bekte Motta’nın cezalı olması ve İsmail’in de sakatlığının geçmemesi sebebiyle burada Atiba’yı deneyen Bilic’in, Uğur’u da B planı olarak belirlediği öğrenildi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü Beşiktaş'ta iki isim cezalı duruma düştü

‘Herkes dikkat etmeli’

Oyuncularını zorlu maça, “İki kritik maçta önemli kayıplar yaşadık. Liverpool rövanşı öncesinde önemli eksiklerimiz var ama bunun üstesinden gelmek için elimizden geleni yapacağız. Ligdeki kayıp telafi edilebilir ama Avrupa’da bu imkansız. Bu maçta görev alacak herkes buna göre davranmalı ve dikkat etmeli” diyerek hazırlayan Bilic’in, ön liberoyu da, Veli-Necip ikilisi üzerine kurmayı planladığı ifade edildi. Orta alanda Sosa ve Olcay’dan vazgeçmeyecek olan Hırvat hocanın, sakatlığı bulunan Gökhan’ın natifini Kerim olarak belirlediği ön görülürken forvette de kalçasındaki ağrı sebebiyle durumu kritik olan Ba’nın yedeği ise Mustafa olacak.

Muhtemel 11

Beşiktaş: Cenk, Serdar, Franco, Atınç, Atiba, Veli, Necip, Gökhan, Sosa, Olcay, Ba.