Beşiktaş’ın 2013-15 yıllarında teknik direktörlüğünü yapan Slaven Bilic, önceki gün eski takımının Vodafone Park’ta Kasımpaşa’yı 3-2 yendiği mücadeleyi tribünden takip etti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Pro Lisans kursunda konuşma yapması için İstanbul’a davet ettiği Bilic, İstanbul’dan ayrılmadan önce sadece açıklamalarda bulundu.

‘Eğer stadımızda oynasaydık...’

“Şenol Güneş, Beşiktaş’a 2 Süper Lig şampiyonluğu kazandırdı ve yaptıkları asla unutulmamalı. İki dönemi asla kıyaslamıyorum ancak son sezonumda biz de kendi stadımızda oynasaydık, şampiyon olmuştuk” 

“Tam da Şenol Güneş’in görevi bıraktığı dönemde Beşiktaş’ın maçını izlemem, kafalarda farklı soru işareti bırakmamalı. Buraya gelmem daha önce planlanmış bir davetti. Güneş, 4 sene boyunca Beşiktaş’ta önemli işler başardı ve 2 şampiyonluk yaşadı. Yaptıkları unutulmamalı. Benim Beşiktaş’ta olduğum iki sezon boyunca dezavantajımız stadımızın olmamasıydı. Asla Şenol hocayla kendi dönemimi kıyaslamıyorum. Sonuçta her iki dönemin şartları ve takımı farklıydı. Ancak her şeyden bağımsız son sezonumda eğer biz de stadımızda oynasaydık, şampiyon olurduk. Çünkü tribün anlamında ne rakibi ne de hakemi baskı altına alacak bir atmosferi tam olarak oluşturamadık.” 

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael: 'Her şeyi yaptık, gol atamadık' Valerien Ismael: 'Her şeyi yaptık, gol atamadık'

‘En doğru kararı vereceğim’

“West Ham United’ı çalıştırdıktan sonra Suudi Arabistan’a gitmem, birçok kişiyi şaşırtmış olabilir. Ancak o dönemde Al İttihad’dan iyi bir teklif geldi ve bunu kabul ettim. Sonrasında şartlar uymadı ve ayrıldım. Bu arada aileme zaman ayırmak çok iyi oldu. Şu an beklemedeyim ancak gelecek tekliflere göre önümüzdeki sezon tekrar hocalığa geri dönebilirim.” 

‘İstanbul'u asla unutamam’

“Beşiktaş kulübünün ve taraftarlarının bendeki yeri her zaman başkadır. Bu camiayı asla unutamam. Ancak İstanbul da Beşiktaş kadar önemli. Bu şehirde ailemle birlikte harika 2 yıl geçirdik. Kızım Sofie burada dünyaya geldi. Çok iyi arkadaşlıklar kurdum ve çok iyi dostlarım oldu. Zaten eşim, burayı çok seviyordu ve İstanbul’u hala özlüyor.” 

Fanatik / Çağrı Davran