Bilic rest çekti!

Sol arka adalesinde 1. dereceden yırtık tespit edilen Jose Sosa’yı Club Brugge rövanşı ve F.Bahçe derbisine saklayan Hırvat hoca, Karanlık’a “Ona çok ihtiyacım olacak. Sağlık açısından hiçbir sorunu kalmasın” dedi.

FUTBOL 15.03.2015 - 11:50 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç, eski Jose Sosa’yı görmek istiyor... Belinde fıtık tespit edilmesinden sonra çıktığı maçlarda yaşadığı form düşüklüğüyle dikkat çeken Arjantinli futbolcu, Medicana Sivas maçının 23. dakikasında oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Tangocu’nun çekilen MR’ında sol arka adalesinde 1. dereceden yırtık tespit edilmişti. 

Bu sakatlığın iyileşme süresi normalde maksimum 5 gün... Ancak Hırvat teknik adam, kritik Club Brugge rövanşı ve sonrasında çıkılacak zorlu F.Bahçe derbisini düşünerek, Belçika kafilesine dahil etmediği Sosa’yı SAİ Kayseri Erciyes maçı için de Ankara’ya çağırmadı. 

YOĞUN BAKIM!

Sosa için kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’la özel bir görüşme yapan Biliç, “Sosa’ya çok ihtiyacım var. Ancak onun da tam kapasiteyle oynayabilmesi için sağlık sorunu olmaması gerekiyor. Club Brugge maçında oynamadı, Erciyes maçında da oynamayacak. Dinlenme fırsatı yakaladı. Sakatlığından tamamen kurtulmuş olmasını istiyorum. Hem Club Brugge rövanşında hem de F.Bahçe derbisinde onun gerçek performansını ortaya koyması lazım. Onu bu maçlara hazırlamalısınız” dedi. 

Karanlık ve ekibi, Biliç’in bu talebi nedeniyle İstanbul’da tedavisi sürdürülen tecrübeli futbolcuyu Kayseri Erciyes maçının ardından adeta yoğun bakıma alacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@