''Bilic Doğru Hamleler Yaptı''

Usta spor yorumcusu Gürcan Bilgiç Beşiktaş'ın gündemini KartalBakışı`na değerlendirdi.

ÖZEL 25.10.2013 - 12:11 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Usta spor yorumcusu Gürcan Bilgiç Beşiktaş'ın gündemini KartalBakışı`na değerlendirdi.


Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçı 0-0 sonuçlandı. Siz nasıl buldunuz Beşiktaş'ı?

 

 

-İlk 4 haftanın flaş ve tempolu takımından eser kalmamıştı. Bildiğimiz Beşiktaş'ı izleyemedik. Beşiktaş'ın tempolu, çoşkulu oynaması gerekiyor ancak onu göremedik.

 

*Beşiktaş'ın asıl sorunu neydi size göre, neler yanlış yada eksikti?

-Yani Beşiktaş'ın eksikleri de önemli oldu. İstediği oyunu oynamasında önemli rol oynayan üç oyuncusu da yoktu. Oğuzhan'ın yokluğunu yine bir nebze olsun Fernandes var diyerek görmezden gelebiliyoruz ancak özellikle defansta oyun başlatmak, duran toplarda gol konusunda önemli olan Tomas Sivok'un olmaması ve oynadığı maçlarda Beşiktaş orta sahasını çok farklı bir hale getiren Atiba'nın yokluğu çok önemliydi. Beşiktaş'da hamle olarak da bu iki oyuncunun boşluğunu doldurabilecek oyuncu yok. Bu yüzden Beşiktaş için çok önemli iki eksikti. Biliç'in de kenarda olmaması, bu kirzden atlatamasına yol açtı. Biliç'in yedek kulübesinde olması daha farklı bir yere götürebilirdi maçıı.

 

*Peki Olcay Şahan yerine Kerim Frei ve Dentinho yerine Eneramo'nun olmasının daha iyi olacağı söylendi. Siz katılıyor musunuz?

-Hayır katılmıyorum. Biliç bana göre doğru hamleler yaptı. Olcay Şahan'ı kazanmak istiyor. Bu tip oyuncuları oynatmayarak, tutarak kazanamazsınız. Bu oyuncuları kazanmak istiyorsanız, oynatmak zorundasınız. Biliç'de bunu bilerek, doğru olanı yaptı. Dentinho hamlesini ise oyuna hızlıca top taşıyan, top alan, hızlı bir forvet istediği için gerçekleştirdiğini düşünüyorum. Bana göre doğru bir hamleydi, hamleler bana göre doğruydu.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@