Bilal Meşe: MHK ve hakemler!

Ali Şansalan, ilk yarıda beğendiğimiz hakemlerimizden, gelecek adına umut verenlerden. Gelin görün ki, söz konusu Burak Yılmaz olunca, diğerleri gibi o da sessizliğe bürünüyor!

GÜNDEM 20.01.2020 - 11:10 21.04.2021 - 23:51 Kartal Bakışı

Hani derler ya, bir ‘adamın adı çıkacağına canı çıksın’, misali... Burak’a buz gibi faul yapılıyor, hakemlerin kılı kıpırdamıyor... Tıpkı dün olduğu gibi! Appindangoye, Burak Yılmaz’ı cezaalanı içinde indiriyor, kaldı ki tecrübeli golcü, topu göğsüyle aldı, el falan yok. Şansalan ‘duyarsız’, VAR ise yine meydanda yok! Dememiz o ki, Şansalan’ın maç içinde çaldığı öyle fauller var ki, onlar faulse, Burak’ın düşürülüşü yüzde yüz penaltıdır beyler! Emre Kılınç, ilk yarıda sarısı var, ikinci yarıda hakem faulü çalıyor, Emre düdükten sonra topa vuruyor. Üstelik kaleye, yani ikinci sarı, devamı kırmızıdır, kırmızı! Vedat Muriç’ten ne farkı var, eyy, Şansalan? Eyyy MHK siz ne yaparsanız yapın, sabaha kadar seminerler düzenleyin, değişen bir şey yok bilesiniz, işiniz çok zor, zor!

***

Dönelim maça, eğri oturacağız, doğruyu söyleyeceğiz... Sivasspor, Süper Lig’de bulunduğu konumu fazlasıyla hakediyor, kadrosu yetenekli ve de alternatifli oyunculardan kurulu... Abdullah Avcı, benzetme yerindeyse kendi yağıyla kavruluyor! Avcı’nın liderin karşısına çıkardığı kadro ideale yakın, elindeki malzemeden ancak bu çıkar! Avcı, elinden geleni yapıyor, ya sahadakiler, işte sıkıntı da burada yatıyor! İki takım açısından da skorun çok önemli olduğunu söylersek, yanılmayız...
Sivas yoluna devam etmek istiyor, Beşiktaş ise hala çıkış arıyor! Bu iki faktör kuşkusuz maça keyif ve heyecan kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Erdoğan’ın frikik golüne gıkımız çıkmaz, ancak Karius’un hatasını da söylemek zorundayız... Baraj tamam, ama Karius’in durduğu yer yanlış! Ancak aynı Karius Fatih’in pozisyonunda tecrübesini konuşturdu. Kartal, tempoyu sürekli yüksekte tuttu, Erdoğan’ın golüne Ljajiç ile yanıt verdi. Bakın, Sivas’ın forvette en etkili silahı Yatabare’dir, başka gol ayakları da var. Yani, Yatabare fırsatçıdır, bulduğu an da atar, boş bırakmaya gelmez, başına nöbetçi dikeceksiniz, nöbetçi! Neyse ki, Gökhan Gönül’e yapılan faule önce sarı çekti Şansalan... VAR nihayet kış uykusundan uyandı, Uğur Çiftçi, direkt kırmızıyla 67’de oyun dışı kaldı. Kısacası Şansalan’ı VAR kurtardı!

***

İşin özeti mi, arkadaş 23 dakika on kişi oynayan Sivasspor’u yenemiyorsanız, konuşmayacaksınız! Lider, geliyor sistemiyle, oyun anlayışıyla on kişi kalmasına karşın pozisyon buluyorsa, varın gerisini siz düşünün! Evet, lider çok kritik bir virajı da kazasız geçti, hedefine emin adımlarla giderken, Avcı ve ekibini de ateşe attı! Kartal’ın en büyük eksiği golcü, golcüdür, sadece Burak Yılmaz’la bu iş yürümez bilesiniz! Sivasspor, gerçekten övgüyü de, alkışı da hakediyor. (Bilal Meşe - Milliyet)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@