Şampiyon kim olacak? F.Bahçe mi Beşiktaş mı? Fotomaç, moda deyimle "Beyin yakan" bu soruyu otoritelere sordu... Otoriteler, şampiyonluğun Şenol Güneş ile Vitor Pereira'nın vereceği kararlara bağlı olduğu görüşünde birleşti...

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi Beşiktaş'ta Francisco Montero gelişmesi
 ÖMER ÜRÜNDÜL: F.BAHÇE'NİN MAÇLARI ZOR

Kalan maçlara bakarsak Fenerbahçe'yi daha zor sınavlar bekliyor. Çok önemli bir Konya engeli var. G.Saray, Trabzon ve Başakşehir maçları da zor geçecek. Beşiktaş'ın zor maçları ise ligin son 3 haftasına denk geliyor. Yarış son ana kadar sürer.

TURGAY DEMİR: BEŞİKTAŞ İPİ GÖĞÜSLER
Fenerbahçe bu savunmacı orta saha ile ve tek santrforla oynadığı müddetçe Mersin İdman Yurdu'nu bile yenemez. Beşiktaş taraftarı Kasımpaşa mağlubiyetinden sonra takımı tribüne çağırarak belki de şampiyonluğu çağırmış oldu. Benim şampiyonluk adayım Beşiktaş.

GÜRCAN BİLGİÇ: BEŞİKTAŞ'IN BELİ BÜKÜLDÜ
Artık ipler F.Bahçe'nin eline geçti. Sadece Atiba'nın sakatlığı bile Beşiktaş'ın belini büktü. Fenerbahçe ise kadro genişliği ile bu sıkıntıları atlatmayı başarıyor. Ancak Pereira, Fenerbahçe'yi şampiyon gibi oynatamadı. Beşiktaşlıları umutlandıran Pereira'nın performansı(!)

HALDUN DOMAÇ :HOCALARA BAĞLI
Şenol Güneş'in kritik maçları yönetme konusunda handikapı var. Pereira ise Fenerbahçe'nin genlerine uygun olmayan savunma anlayışı ile takımını oynatıyor. İki hocadan hangisi hatasından dönerse öne geçer. Şenol hoca sakin kalmayı, Pereira da risk almayı öğrenmeli.

İLKER YAĞCIOĞLU: BEŞİKTAŞ STRESE GİRER
Artık herşey Fenerbahçe'nin kendi elinde gibi görünüyor. Beşiktaş'ta ise hem birkaç senedir iyi gidip şampiyonluğu son anda kaybetmenin verdiği stres, hem de Şenol hocanın hiç şampiyonluk yaşamadığı için içinde olduğu psikolojik durum, handikap. Bunlar, Beşiktaş için dezavantajlar
olarak karşımıza çıkıyor.

DR. GÜRKAN KUBİLAY: PEREİRA GÖLGE ETMEZSE FENER
22. hafta öncesi demiştim ki "Bu haftadan sonra çok atmaya çalışan değil, az yemeye çalışan şampiyon olacak." Söylediğim yerdeyim. Bana göre ne mi olur? Elindeki bu süper kadro ile çoktan 6-8 puan farkla önde olması gerekirken, şu anda bu durumda olan takıma Pereira fazla gölge etmezse, Fenerbahçe'nin şansı yüzde 50.1'dir.

HAKKI YALÇIN: PEREİRA'YA RAĞMEN
Fenerbahçe şampiyonluk yolunda Vitor Pereira'ya rağmen hedefi göğüsleyecektir. Çünkü güç yüzdesi ve inanç faktörleri açısından Fenerbahçe hep bir adım önde. Beşiktaş şampiyonluk yolunda, geçmiş dönemlerdeki gibi final yolculuğuna sadece eşlik edecektir.

LEVENT TÜZEMEN: BAŞKANLAR BELİRLER
Bu yarışta ne Pereira ne de Şenol Güneş öne çıkabilir. Şampiyonluk yarışında başkanlar öne çıkar. Aziz Yıldırım da şampiyonluk yarışlarının psikolojisini ve camiayı yönlendirmesini çok iyi bildiği için Fenerbahçe bir adım öne çıkıyor.

GÜVENÇ KURTAR: DERBİ FAKTÖRÜ
Beşiktaş şampiyon olmak istiyorsa iki sorunu hemen çözmeli: 1- Gökhan Töre kalan maçların hepsinde oynamalı 2- Stoper sorunu çözülmeli... F.Bahçe'de futbolcularla ilgili sıkıntı yok. G.Saray derbisi F.Bahçe'nin şampiyonluğunu belirler.


METİN TEKİN: SAKiN KALAN ŞAMPİYON OLUR
Fenerbahçe'nin Galatasaray önünde alacağı sonuç kilit öneme sahip. Ayrıca Beşiktaş için Akhisar ve Sivas; F.Bahçe için de Konya maçları dönüm maçı niteliğinde. Biri bir adım önde diyemiyorum. Bu psikolojik ve fizik savaşında sakinliğini koruyan takım şampiyon olur.